FEN 20: Badania antydopingowe w walce Ziółkowski vs Rębecki

08 marzec 2018
2

Marian Ziółkowski w typowym dla siebie wywiadzie przed FEN 20, w którym odniósł się do kolejnego wyzwania i jednocześnie drugiego podejścia po pas wagi lekkiej FIght Exclusive Night:

To jest siłą rzeczy najważniejsza walka w życiu dla Mateusza i jednocześnie najważniejsza dla mnie. Są na pewno emocje, ale to nie jest zła krew. Mój rywal ma tylko jedną porażkę, na podstawie której ciężko coś wywnioskować. Po wygranych można natomiast wynieść, że bardzo poprawił stójkę. Dodał również wiele elementów do gry parterowej od strony zapaśniczej, chociażby kontrolę z góry gdzie jest bardzo stabilny. Stał się na pewno bardziej kompletnym fighterem.

Warszawski zawodnik w pewnym momencie przyprawił rozmowę nutką pieprzu, gdy wyjawił informację, iż pojedynek z Mateuszem Rębeckim, będzie skontrolowany pod obecność niedozwolonych substancji dopingujących:

Testów na FEN jeszcze nie było, ale dzięki Pawłowi Jóźwiakowi z którym się dogadaliśmy i który podjął się tego zadania, udało się. W regulaminie zawarte jest, że w walkach mistrzowskich możliwe są testy antydopingowe. Z tego co wiem, po mojej walce z Mateuszem będą robione nam testy. W Polsce mamy główną agencję antydopingową POLADA, która została zatrudniona aby przeprowadzić badania.

W krótkiej rozmowie z Pawłem Jóźwiakiem, głównodowodzący FEN potwierdził te rewelacje słowami:

Dążymy do standardów UFC i dlatego postanowiliśmy w formie testu wprowadzić testy antydopingowe do pojedynku o tytuł mistrzowski. O tym czy kierunek będziemy kontynuowali, zadecydują później różne czynniki.

Podziel się ze znajomymi
  • 146
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu

Badania antydopingowe powinny być w każdej organizacji MMA.

Legity
Legity
3 lat temu

Oby ruszyły te badania z kopyta 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x