KSW 42: Filip Wolański jednogłośnie pokonał Bartłomieja Koperę

03 Marzec 2018
0
KSW 42: Filip Wolański jednogłośnie pokonał Bartłomieja Koperę
foto.: ipla.tv

Świetny powrót Filipa Wolańskiego po półtorarocznej przerwie w okrągłej klatce KSW. Na gali z numerem 42, krakowski jednogłośnie pokonał reprezentanta gospodarzy Bartłomieja Koperę po trzech zaciętych rundach.

Bartłomiej Kopera regularnie potwierdza rozwój umiejętności stójkowych, bo nie tylko nie ustępuje boksersko ale również prowokuje celne ataki. Po jednej z akcji Filip potrzebował chwili odpoczynku po tym, jak otrzymał cios w oko. Kopera wykorzystał moment, by rozpocząć szybko i po utracie równowagi przez rywala, wskoczyć za jego plecy i pójść najpierw do balachy a po niej do omoplaty. Filip zachował spokój i dynamicznym ruchem wyślizgnął się z zagrożonej pozycji. Walka do końca rundy przebiegła w stójce.

Filip ewidentnie namierzył wykroczną nogę Bartłomieja, którą okopywał od pierwszych sekund. Konsekwentnie przebija się przez defensywę „małpki”, nastawiając go na wysokie kopnięcie, które Kopera przechwycił przyjmując nieco z impetu, ale obalił. Wolański szybko wstał i przeszedł do kontrataku. Celny cios wyraźnie naruszył łódzkiego fightera, który musiał bronić się zejściem po nogi, które Filip wybronił i ukarał gradem ciosów, po których Bartłomiej inteligentnie wykorzystywał grappling do przeżycia ostatnich sekund drugiej rundy.

W ostatniej odsłonie jeszcze mocniej było widać przewagę stójkową Filipa Wolańskiego, który jedyne co musiał zrobić w sytuacji zagrożenia, to wybronić głębokiego zejścia po nogi, po którym pacyfikował rywala ciosami w parterze i zaraz dalej w stójce. Sędziowie nie mieli wątpliwości i przyznali jednogłośne zwycięstwo na korzyść „Wolana”.

Podziel się ze znajomymi
  • 67
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o