KSW 42: Mateusz Gamrot poddał Grzegorza Szulakowskiego Americaną w 4 rundzie

03 Marzec 2018
2
KSW 42: Mateusz Gamrot poddał Grzegorza Szulakowskiego Americaną w 4 rundzie
foto.: ipla.tv

Dwa miesiące w Stanach Zjednoczonych nie poszły Mateuszowi Gamrotowi na marne. Po czterech rundach, mistrz nie dał szans Grzegorzowi Szulakowskiemu i choć ten był lepszy w stójce, „Gamer” zdołał poddać pretendenta americaną w czwartej rundzie.

Grzegorz Szulakowski od początku zaskoczył rywala, rzucają kombinacje lewy prawy i szybko rozciął mistrz w okolicy prawego oka. Ewidentnie skuteczniejszy „Szuli”, zmusił Gamrota do zejścia po nogi. Tym sposobem rozpoczął się wzajemny pojedynek o nogę, ale szybko przerodził się w kontrolę Mateusza z góry. Pretendent cały czas pozostawał aktywny.

Mateusz szybko poszedł w 2 rundzie tam, gdzie wyczuł przewagę i po kilku ciosach wszedł w nogi ze 100% skutecznością. Stamtąd męczył „Szuliego” przeskakując z pozycji na pozycję. Grzegorz w końcu zdołał wstać i rozerwać klincz, ale runda dobiegła końca.

W rundzie 3 Grzegorz badal był lepszy w stójce, więc „Gamer” poszedł po nogę. Reprezentant Namysłowa wykazał się jednak sprytem i siłą, bo próbą kimury zmusił mistrza do ucieczki. Rozochocony Szuli szedł z ciosami i przy kopnięciu kolanem niestety dał się obalić po raz drugi w tej rundzie. Tym razem kimura nie wyszła, a Mateusz zdołał przytrzymać go do końca trzeciej odsłony.

W czwartej rundzie, „Gamer” odwdzięczył się rozcięciem w okolicy łuku brwiowego uderzeniami w parterze, po których próbował pójść do „Americany”. Za chwilę sytuacja powtórzyła się, lecz tym razem „Szuli” krzyknął z bólu i oddał walkę.

Po wszystkim, czempion skomentował:

Przed tą walką było wiele spekulacji. Nie lekceważyłem go, ale jestem maszyną i byłem pewny rezultatu. Szuli zaskoczył mnie, że nie schodził do nóg. On w ogóle tego nie robił, więc ja wykorzystałem to w płynny sposób i samemu poszedłem do nóg, nie tracąc przy tym sił. Mam nadzieję, że było widać część pracy z USA. Robiłem tego krucyfiksa z bocznej, udało się. Dedykuję tą wygraną swojej mamie, która jest na każdej walce.

Podziel się ze znajomymi
  • 376
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Primo
Gość
Primo

Gamera w takiej formie ogladac to czysta przyjemnosc . Zdominowal .

eMWu
Gość
eMWu

„Americana” to po naszemu „klucz”? Czy jakoś tak?