KSW 43: Andryszak vs De Fries zmierzą się o pas kategorii ciężkiej we Wrocławiu

autor:
05 Marzec 2018
KSW 43: Andryszak vs De Fries zmierzą się o pas kategorii ciężkiej we Wrocławiu
foto.: mmanytt.com/fightnetwork.com

Jak donosi portal sportowefakty.wp.pl, na KSW 43 we Wrocławiu, Michał Andryszak (20-6-0/1NC) skrzyżuje rękawice z nowo zakontraktowanym Philipem de Fries (14-6-0/1NC) o najcięższą z koron, czyli o zwakowany pas kategorii ciężkiej, który czeka na właściciela od maja zeszłego roku.

Andryszak po przebojowym ”drugim podejściu” do federacji KSW, wskakując na zastępstwo za kontuzjowanego Karola Bedorfa podczas KSW 39: Colosseum i uduszeniu Michała Kity, utorował sobie drogę do mistrzostwa wagi ciężkiej. Przeciw niemu stanął jeszcze były mistrz – Fernando Rodrigues Junior, który jak się później okazało był tylko małym przystankiem na drodze ”Longera”, ponieważ został zmiażdżony już w pierwszej rundzie przez ciężkie ręce Ankosiaka.

De Fries to świeży nabytek włodarzy KSW, który w pierwszej walce dla nowego pracodawcy stanie przed szansą zdobycia pasa. Popularny ”F-11” aktualnie ma za sobą dwa wygrane pojedynki z rzędu, odprawiając duszeniem dobrze znanego Jamesa Thompsona i większościowo wypunktowując Antona Vyazigina.

Kto zasięgnie po bezpański pas kategorii ciężkiej KSW przekonamy się już 14 kwietnia we Wrocławiu. Czy rozpędzony sześcioma zwycięstwami Andryszak poskromi głodnego zwycięstw Anglika? A może zawodnik z Wysp Brytyjskich sensacyjnie ujarzmi najlepszego polskiego ciężkiego? Odpowiedź już za nieco ponad miesiąc.

Komentarze