UFC FN 127: Peter Sobotta przegrał z Leonem Edwardsem w ostatniej sekundzie walki

17 Marzec 2018
1

Przed chwilą Peter Sobotta stanął w Londynie przed szansą wejścia do czołowej 15 w swojej kategorii wagowej, niestety okazji w walce z Leonem Edwardsem nie wykorzystał.

Obaj zawodnicy badali się przez co najmniej minutę, po której Edwards wystrzelił lewą zakroczną i powalił Petera na ziemię. Ten przytomny szybko przejął rękę rywala, który doskoczył w jego gardę, ale po chwil Anglik zdołał się oswobodzić. Sobotta długo neutralizował i szukał okazji, ale walka przeniosła się do góry. Polsko niemiecki zawodnik zdołał kilka razy zaskoczyć szybkim prostym swojego rywala, który miał wyraźnie więcej luzu przy uderzeniach.

Runda rozpoczęła się szybkim atakiem Edwardsa i kopnięciem na krocze Sobotty. Po przerwie, Leon od razu szukał celnego ciosu, wchodząc w klincz i zadziwiająco sprowadzając Petera wyhaczeniem. Sobotta genialnie poszedł do kimury, a niej zdołał wskoczyć za plecy, skąd jego rywal zdołał go zrzucić na plecy. W tej pozycji pojedynek dotrwał do końca drugiej odsłony.

W trzeciej rundzie sporo uderzeń po obu stronach, gdzie Edwards zachował zdecydowanie więcej sił i był w stanie kontrolować przebieg walki. Peter był bliski zajścia za plecy, ale ostatecznie to on spędził sporą część pod Leonem, który kontrolował go w żółwiu i obijał do… 4:59 sekundy ostatniej rundy, bo sędzia główny po raz drugi postanowił przerwać walkę na tej gali sekundę przed.