Synergy Clinic: Dodatkowa energia dla sportowca

09 Marzec 2018
0
Synergy Clinic: Dodatkowa energia dla sportowca

MMA tylko pozornie wydaje się sportem indywidualnym, na który pracuje sztab niewidocznych ludzi. Dopiero gdy przyjrzeć się z bliska, dostrzeżemy narożnik, cutmana, trenera, sparringpartnerów i… poznańską Synergy Clinic w przypadku mistrza KSW Mateusza Gamrota (14-0), który w zeszłą sobotę udanie obronił pas, poddając Grzegorza Szulakowskiego w 4 rundzie.

W skrócie, czym zajmuje się Synergy Clinic?

Synergy Clinic zajmuje się przede wszystkim dietetyką kliniczną, bo nie sztuką jest wyciągnąć z zawodnika tyle ile się da dietetyką sportową, nie dbając o jego zdrowie i nie zastanawiając się czy połączenie sportu ze zdrowiem jest możliwe, gdzie chcemy podkręcić wszystkie parametry zawodnika. Poprzez badania nietolerancji pokarmowej i mikroflory jelit, dobieramy bardzo konkretną dietę pod każdego z zawodników i wyciągamy dodatkowe 10-15% energii dla sportowca. Badaniami nietolerancji wykluczamy przede wszystkim te składniki, które są dla niego szkodliwe. Testując mikroflorę jelit, naprawiamy te wszystkie bakterie, które powinny być w jelitach każdego sportowca. To one są z odpowiedzialne za ich wytrzymałość, za zdrowie, itp. Podchodzimy więc do zawodnika całościowo. Do tego mamy w ofercie wlewy dożylne, którymi tak naprawdę podnosimy wszystkie parametry doraźne.

Tyle o ile można o tym mówić, co wobec tego wykazały badania u Mateusza, lub też jakie efekty udało się osiągnąć?

Z Mateuszem zaczęliśmy właśnie przeprowadzać wszystkie testy i póki co działaliśmy doraźnie przez suplementację. Wyniki, które osiągnęliśmy już zaczęły być widoczne, ale najlepiej o tym opowiedziałby sam zainteresowany. Jesteśmy po rozmowie tuż po obronie pasa. Mateusz jest zadowolony ze współpracy z nami i z tego w jaki sposób pomogliśmy mu w okresie przedstartowym.
Utrzymaliśmy świeżość umysłu i koncentrację Mateusza. Współpraca, którą będziemy kontynuować, będziemy rozwijać w coraz szerszym aspekcie.

Ile zajmuje poznanie zawodnika przez kompleksowe badania sportowca?

Same badania zajmują do 5 tygodni, gdyż współpracujemy z najlepszymi laboratoriami na całym świecie, m. in. w Wielkiej Brytanii i USA, bo tylko tam wyniki są potwierdzane w 100%, więc chwilę to trwa ale można się wyrobić między jedną walką a drugą. Cały proces podmiany stylu jedzenia czy usunięcia składników odżywczych, które wywołują stany zapalne, to okres 2-3 tygodni po którym zawodnik może zacząć odczuwać efekty.

Sportowcy często muszą uważnie dysponować finansami, więc najważniejsze pytanie to w jakim przedziale cenowym rozpoczyna i zamyka się oferta Synergy Clinic?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że te wszystkie badania wykonujemy tylko raz. Nie musimy ich wykonywać okresowo. Koszt jest w granicach 2000 złotych, ale jak wspomniałem jest to koszt jednorazowy. Sama mikroflora jelit i TERAPII zamyka się w granicach 650 złotych i jeżeli postępuje się zgodnie z zaleceniami dietetycznymi, to nie niszczy się swojej flory. Ucząc się jak jeść i w jaki sposób należy się prowadzić, to nie trzeba powtarzać badań. Samo prowadzenie się to kwestia indywidualna każdego z zawodników. Różni zawodnicy startują na różnych poziomach, więc tutaj my jako klinika działamy w sporcie, kolokwialnie mówiąc „kręci nas to” i każdy sportowiec znajdzie z nami wspólny język. Sama frajda współpracowania z zawodnikami, którzy następnie w ringu sięgają po pas lub bronią pasa, jest dla nas ogromną satysfakcją.

Sportowcy to przede wszystkim treningi i liczne wyjazdy a siedziba jest w Poznaniu…

Klinika jest w Poznaniu, ale współpraca z nami jest możliwa z każdego miejsca na ziemi. Mamy sportowców z kulturystyki, którzy są na przykład w Wielkiej Brytanii. Trzeba jedynie wykazać chęć i zaangażowanie, żeby podnieść swoje możliwości. W MMA współpracujemy także m. in. z Danielem Skibińskim, który jest z nami od trzech walk i patrząc na jego wyniki, myślę że jest bardzo zadowolony. W sumie cztery walki ma na plus, a 16 marca walczy w Radomiu i mam nadzieję, że nasz wkład w jego osiągnięcia jest odpowiedni.

To wszystko brzmi jak coś z czego sam z chęcią skorzystałbym nawet jako sportowiec amator.

Oczywiście, zapraszamy na ul. Heweliusza 16 w Poznaniu.

Więcej informacji o ofercie Synergy Clinic na stronie internetowej TUTAJ.

Podziel się ze znajomymi
  • 26
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o