T.J. Dillashaw chce odkupienia w walce rewanżowej z Dominickiem Cruzem

autor:
25 Marzec 2018
0
T.J. Dillashaw chce odkupienia w walce rewanżowej z Dominickiem Cruzem
foto.: thesun.co.uk

Obecny mistrz kategorii koguciej, T.J. Dillashaw (15-3-0) oprócz namierzania króla rankingu P4P – Demetriousa Johnsona, ma na celowniku kogoś jeszcze. Tym obiektem jest Dominick Cruz (22-2-0), który już raz zapewnił porażkę aktualnemu czempionowi, wypunktowując Węża podczas UFC FN 81 w 2016 roku. W rozmowie z IB Times Duane Ludwig powiedział, że T.J chce ponownej konfrontacji z Dominatorem.

Historia pasa mistrzowskiego wagi koguciej jest bardzo ciekawa. Dzierżący pas mistrzowski Dominick Cruz po kontuzji w 2011 roku, stracił swoje złoto po tym jak Dana White odebrał mu je poprzez kontuzję, która wyeliminowała Dominicka na dłuższy czas, uniemożliwiając obronę mistrzostwa. Mianowany nowym mistrzem został fenomenalny Renan Barao, broniąc pasa właśnie do pojedynku z T.J’em Dillashawem w 2014 roku. Skazywany na porażkę Dillashaw został nowym mistrzem i zwyciężając po tym dwa pojedynki spotkał się z byłym, powracającym na tron mistrzem, Dominickiem Cruzem, gdzie uległ niejednogłośną decyzją sędziów.

Losy pasa stają się już bardziej znane młodszym kibicom, ponieważ po jednej udanej obronie z Urijahem Faberem, Dominator sensacyjnie poległ jednogłośną decyzją z rąk Cody’ego Garbrandta na UFC 207. Świeżo upieczony mistrz w pierwszej obronie został znokautowany przez Dillashawa, który znów dzierży mistrzostwo, ominąwszy oprawcę z przeszłości, Dominicka Cruza.

Wydaje się, że rewanż Dominator vs Snake jest jak najbardziej wskazany, tylko problem polega na dyspozycyjności Cruza, który aktualnie leczy kontuzję ręki, nabawiając się jej przed starciem z Jimmie Riverą UFC 219. Czy przy ewentualnym drugim spotkaniu ponownie reprezentant Alliance MMA przechytrzy pragnącego zemsty Dillashawa?

Tutaj punktacja i koronowanie nowego(starego) mistrza po batalii na UFC Fight Night 81:

Podziel się ze znajomymi
  • 49
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o