TFL 13: Oleksiejczuk vs Martys, Kijańczuk vs Casarskiego, Pach vs Berezovsky i Bartosiński vs Żuchnik

06 Marzec 2018
0
TFL 13: Oleksiejczuk vs Martys, Kijańczuk vs Casarskiego, Pach vs Berezovsky i Bartosiński vs Żuchnik

Rozpoczęła się ostatnia faza uzupełniania karty walk Thunderstrike Fight League 13, gdzie podczas jednego weekendu, dodano aż czterech rywali dla wcześniej ogłoszonych uczestników. Na pierwszy ogień dobrze rokujący Cezary Oleksiejczuk (0-0) vs bitny Jakub Martys (2-1), który jest wspomnianym uzupełnieniem do wcześniej ogłoszonego Czarka. Martys reprezentuje obecnie barwy Szkoły Walki Drwala w Krakowie, który po raz pierwszy zawalczy w kategorii 77 kilogramy. Powrót do 2,5 roku powinien cieszyć fanów 23-latka, który będzie miał okazję zaprezentować jak bardzo rozwinął się przez ten czas, o czym nie omieszkał wspomnieć organizator:

Jakub Martys to bardzo utalentowany zawodnik z potężnym zapleczem stójkowym. Bardzo szybko znokautował na TFL 6, doskonałego zapaśnika Damiana Adamiuka. Obserwuję jego poczynania w MMA od bardzo dawna. Jest zawodnikiem z papierami na sukces.Bracia Oleksiejczuk podejmują każde wyzwanie bez zbędnego gadania. Cezary jest młodszy ale równie doświadczony. To będzie walka talentów polskiego MMA. Obaj będą mieć kondycję, siłę, determinację i pasję. Żaden z nich po pierwszej rundzie nie opadnie z sił. Tylko pytanie czy pojedynek wyjdzie za pierwszą rundę?

Ogłoszony niedawno Rafał Kijańczuk (1-0), zakontraktowany świeżo po spektakularnym zwycięstwie w lutym, także doczekał się rywala. To Jonathan Casarskiego (2-0) z Hiszpanii, mistrz tamtejszego kraju w kickboxingu i BJJ. Ciekawostką jest fakt, że Hiszpan walczył do tej pory w wadze ciężkiej, ale w Lublinie spotkają się w 93 kg. Tym samym warunki i doświadczenie będą po jego stronie, z czego zdaje sobie sprawę Polak:

Będzie to dla mnie bardzo ważny pojedynek. Mój rywal walczył w kategorii ciężkiej i jest niepokonany. Liczę w tym pojedynku na doping nie tylko kibiców z Chełma ale również całej Lubelszczyzny. To będzie mecz Polska vs Hiszpania i zamierzam odnieść wygraną.

Swoją szansę na odbicie się po nieudanym debiucie w Radomiu, będzie miał Michał Pach (0-1), który przygotowuje się pod Artura Berezovsky’ego z Ukrainy. Polak zawalczy w niższej półśredniej, zamiast 84 kg:

Zmiana kategorii wagowej nie ma dla mnie znaczenia. Będę równie dobrze przygotowany do swojego pojedynku, jak w limicie 84 kg. Rywal i kategoria nie ma dla mnie większego znaczenia. Chcę dać swoim kibicom dobrą walkę i na tym się skupiam.

W zawodowym MMA zadebiutuje również lokalny Wojciech Żuchnik (0-0), który zawalczy z Adrianem Bartosińskim (1-0) z Rawy, który dobrze pokazał się na poprzedniej edycji w Radomiu. Żuchnik ma dobrą passę trzech amatorskich zwycięstw, który zdobywał podczas zawodowych gal przy pełnej oprawie i publiczności:

Adrian to mocny zawodnik. Miałem okazję oglądać jego walkę na TFL 12. Ja skupiam się głównie na swojej formie. Ciężko trenuję i będę dobrze przygotowany. Klatka TFL zweryfikuje nasze umiejętności. Zapraszam wszystkich kibiców z Lublina na moją walkę.

Bilety na TFL 13 z datą 23 marca, są dostępne na www.ekobilet.pl/tfl.

Podziel się ze znajomymi
  • 19
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o

Tagi