UFC 222: Brian Ortega pierwszym, który zatrzymał Frankiego Edgara przed czasem

04 Marzec 2018
0
UFC 222: Brian Ortega pierwszym, który zatrzymał Frankiego Edgara przed czasem
foto.: ufc.com

Zaryzykował, przyjął zastępstwo i ewidentnie opłaciło się w przypadku niepokonanego Briana Ortegi, który zastąpił kontuzjowanego Maxa Holloway’a w starciu z niebezpiecznym Frankie Edgarem i podniósł rekord do 14 zwycięstw bez porażki.

Zgodnie z przewidywaniami, były mistrz od początku pozostawał bardzo blisko, żywiołowo chodząc na nogach i doskakując z kolejnymi ciosami. Runda numer 1 na pewno bardziej przekonała sędziów punktowych, którzy ostatecznie nie zdążyli zaznaczyć na kartach przewagi, bo krótki łokieć kontrujący Ortegi, zamroczył Edgara. Widząc to, Brian doskoczył i potężnym prawym podbródkowym dokończył dzieła, stając się jednocześnie pierwszym, który zatrzymał Frankiego przed regulaminowym czasem.

Oto, co przyszły pretendent powiedział chwilę po:

Dziękuję Bogu bez którego byłbym nikim. Od początku wizualizowałem to sobie w ten sposób. To był zaszczyt dzielić z nim oktagon, bo Frankie jest legendą. Czuję się wspaniale. Wiedziałem, że będzie mnie przyciskał i będę zmuszony użyć łokci. Jak tylko widziałem go zamroczonego, zastanawiałem się czy udaje. Gdy dostrzegłem, że nie to od razu doskoczyłem do niego i skończyłem.

Chcę pomagać dzieciom i ludziom na świecie. Dlatego właśnie zacząłem działanie z fundacją, żeby pomóc uczynić świat lepszym.

Pozostaje poczekać aż obecny czempion powróci całkowicie do zdrowia i czeka nas kolejne, klasowe starcie w wadze piórkowej.

Podziel się ze znajomymi
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o