Al Iaquinta chętny na rewanż z Khabibem Nurmagomedovem

10 Kwiecień 2018
0
Al Iaquinta chętny na rewanż z Khabibem Nurmagomedovem

Pięć rund walki wieczoru UFC 223, prawdopodobnie było sporym zaskoczeniem dla wielu obserwatorów, którzy oczekiwali szybkiej egzekucji ze strony Khabiba Nurmagomedova. Mimo przegranej, druga połowa walki dała Al’owi Iaquinta olbrzymiej dawki pewności siebie:

Czuję się dobrze. Jestem tylko poobijany, nic nie jest złamane. Wydaje mi się, że zasłużyłem na nieco szacunku po tym pojedynku. Przewalczyłem 90 sekund w ciągu ostatnich 3 lat i być może dlatego niektórzy nieco zapomnieli na co mnie stać.

To wszystko do takiego stopnia, że w rozmowie z TMZ Sports potwierdził swą gotowość na powtórkę z rozrywki:

Na 100% (chciałbym rewanżu), jak tylko Khabib zachowa swoją pozycję, będę chciał się z nim spotkać ponownie. Mierzyłem się z przekonaniem ludzi, że moją jedyną szansą jest zakończyć walkę jakimś jednym (fuksem) uderzeniem. Przez 2 pierwsze rundy rzeczywiście próbowałem tak to zakończyć. W 3 rundzie poszedłem głęboko do jednej nogi, bo mam przecież dobre zapasy. Powinienem był próbować wykończyć to obalenie, ale puściłem to, gdyż chciałem zaliczyć nokaut. Tu na pewno nie chodziło o przygotowania, bo byłem w formie na pełne 5 rund, lecz o właściwe nastawienie psychiczne. Gdybym pozwolił sobie na nieco więcej luzu w zapasach, więcej prób zajęcia pozycji, wówczas moglibyśmy zobaczyć całkowicie odmienny rezultat.

Tymczasem, nowy mistrz wyraził chęć starcia z którymś z dwójki: Georges Saint Pierre lub Conor McGregor podczas listopadowej gali w Nowym Jorku. Po drodze prawdopodobnie czeka nas jeszcze wrześniowy debiut UFC w Rosji, który również będzie kuszącą opcją dla Khabiba.

Podziel się ze znajomymi
  • 58
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o