FEN oficjalnie wprowadzi zunifikowane zasady od majowej gali we Wrocławiu

25 Kwiecień 2018
2
FEN oficjalnie wprowadzi zunifikowane zasady od majowej gali we Wrocławiu

Zgodnie z zapowiedzią, organizacja Fight Exclusive Night dąży do światowych standardów i już od FEN 21 we Wrocławiu, zaczną obowiązywać zunifikowane zasady. Dokładnie takie jak obowiązuje np. w UFC.

Dla przypomnienia, przepisy regulują dokładnie m. in. obszar w jakim walczą uczestnicy, w co powinni być wyposażeni podczas walki, jak również ich narożnik. Do tego sprawy bezpieczeństwa zawodników, które powinien zapewnić im organizator przez odpowiedni sprzęt do walki oraz szereg ludzi dbających o zapewnienie równych szans i zdrowie fighterów.

To również spora część obowiązków dla wszystkich stron zaangażowanych jak sędzia, cutman, organizator i na koniec zawodnicy, którzy zobowiązani są potwierdzić swoją zdolność do walki wszelkimi wymaganymi badaniami, a ważenie poprzedzające dzień starcia, regulują teraz kategorie z dokładnością co do funta wagi (lub dziesiętne części kilograma w Europie). To wszystko z określoną tolerancją lub jej brakiem w przypadku pojedynków o statusie mistrzowskim.

Wreszcie, zasób technik które jasno określają co wolno a czego nie podczas walki. To wszystko i znacznie więcej, możecie sobie przypomnieć na stronie organizatora TUTAJ.

 

 

Podziel się ze znajomymi
  • 4
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Tomasomoon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomaso
Użytkownik
Tomaso
Offline

Wojtek kiedy wracasz? btw Mańkowski kontuzjowany, zerwał więzadło, przydałoby się info

moon
Gość
moon
Offline

Wierze ze kiedys przyjdzie taki czas ze sport obroni sie przed cyrkiem. Dlatego w pełni popieram dążenie FENu do wprowadzania zasad obowiązujących na świecie.

Tagi