Junior dos Santos i Rogerio Nogueira oczyszczeni z zarzutu celowego dopingu

24 Kwiecień 2018
0
Junior dos Santos i Rogerio Nogueira oczyszczeni z zarzutu celowego dopingu
foto.: usa today

Historia z „zanieczyszczonymi suplementami” znowu w grze. Zawieszeni kolejno w sierpniu Junior dos Santos i Rogerio Nogueira w październiku, mogą wrócić do oktagonu UFC w każdej chwili. Ich kara została bowiem zredukowana o sześć miesięcy po tym, jak szczegółowe śledztwo w sprawie brazylijskich suplementów, potwierdziło ich skład jako niezgodny z opisem na etykiecie. Wg oświadczenia USADA:

Doceniamy współpracę sportowców i międzynarodowych władz, które doszły do sedna sprawy i być może zapobiegną podobnym problemom w przyszłości. To nieakceptowalne, że wszystkie te firmy farmaceutyczne, produkują skażone suplementy, dostępne do generalnej sprzedaży. To jeszcze jeden z wielu przypadków, który pokazuje, że sportowcy muszą być szczególnie uważni, gdy używają suplementów. Zbyt często zawierają one niezadeklarowane substancje, w tym środki zabronione, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Robimy wszystko, aby tacy dostawcy nie mogli wypełniać rynku tego typu niebezpiecznymi produktami.

Zawodnicy, którzy są w stanie udowodnić swoją niewinność w przypadkach jak ten powyżej, są w stanie znacznie skrócić okres kary. Wciąż jednak nie zwalnia z ostatecznego obowiązku, aby uważali na to czym częstują swój organizm.

 

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o