Le Banner kontuzjowany przed DSF 14! Peter Graham potencjalnym rywalem Różalskiego

11 Kwiecień 2018
6

Szalony obrót sprawy w przypadku Jerome’a Le Bannera, który prawdopodobnie po raz kolejny nie spełni oczekiwań polskich fanów. Francuz doznał kontuzji, o której poinformował włodarzy. W rozmowie z Marcinem Różalskim, płocki fighter przekazał nam swoją pierwszą reakcję:

Pierwsza reakcja o dziwo, to nie było żadne wkurwienie czy rozgoryczenie, lecz jakby to powiedzieć wulgarnie w moim języku „koło chuja mi to lata.” Po pierwsze dlatego, że pewien etap mojego życia mam już za sobą. Mówiłem, że to będzie moja wspaniała przygoda kolejna historia i spełnienie moich marzeń, ale niestety nie uda mi się to. Tego epizodu już nie będzie, mogę powiedzieć że już kurwa nigdy, bo to już jest żenujące. Zależało mi na tej walce, ale gdzieś z tyłu głowy miałem taką obawę. To tak jak z fajną dziewczyną z którą się umawiasz. Wiesz, że może cię wystawić, ale i tak poszedłeś.

Ten pojedynek najwyraźniej z góry był skażony sporą dawką ryzyka, bo organizator DSF 14 Sławomir Duba, zapobiegawczo miał już potencjalnego zastępcę:

Fajne jest to, jak się zachował Sławek i cała federacja, ponieważ gdy Jerome podpisywał kontrakt, to dokładnie o tej sytuacji rozmawialiśmy. Może źle, że rozmawialiśmy, bo może to było takie wywoływanie wilka z lasu, ale to też było takie zapobiegawcze. Mówiłem Sławkowi, że będę musiał się znowu przestawić, bo muszę walczyć pod oszukanego mańkuta, takiego jak i ja. W tym samym czasie, gdy Sławek podpisał z Jeromem, podpisał też z Peterem Grahamem. Dał mu dość pokaźną kwotę na przygotowanie się i gdy przyjedzie do kraju, to nie będzie walka z kimś kto w ostatniej chwili wyskoczy z krzaków, lecz Peter przyleci mega przygotowany. Jeżeli chodzi wyłącznie o aspekt sportowy, Graham jest zdecydowanie bardziej aktywny sportowo niż Le Banner. Dla oka również będzie przyjemniejsza, bo walczy praworęczny z leworęcznym, a z JLB byłby mańkut na mańkuta, czyli z reguły najbrzydsze walki. Na szczęście dużo sparowałem też z zawodnikami praworęcznymi z lewą nogą z przodu, także miałem w głowie, że wszystko może się wysypać.

Póki co, otrzymaliśmy potwierdzenie iż Jerome Le Banner jest już w samolocie do Polski, gdzie wg obwarowań kontraktowych DSF-u, ma się poddać badaniom lekarzy, którzy stwierdzą czy faktycznie Francuz był niezdolny do walki, czego również jest ciekawy sam Marcin Różalski:

Nie mam na to dowodów i to może być wyłącznie teoria spiskowa, że była ingerencja osób trzecich. Za dużo się zaczęło robić gnoju nagle w ostatniej chwili przed galą. Za dużo dziwnych zbiegów okoliczności i samemu myślę, że mogła być czyjaś ingerencja. Cieszę się jednak, że zastępstwo jest bardzo mocne. Nasza pierwsza walka mogłaby trochę taka niezakończona, bo ani ja ani on nie skończyliśmy tego tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Obaj spełniliśmy już nasze ambicje i teraz będziemy mogli dać upust wiekowi średniemu i trochę się nagimnastykować.

Ostateczna decyzja na temat tego, który z dwójki zagranicznych zawodników wystąpi na Torwarze, już dzisiaj wieczorem wg oficjalnego komunikatu matchmakera Roberta Złotkowskiego:

Le Banner wieczorem zostanie poddany szczegółowym badaniom pod okiem najlepszych specjalistów. Wtedy będziemy wiedzieć na sto procent, jak poważna jest to kontuzja i czy wyklucza definitywnie udział Geronimo w piątkowej gali. Do tej pory wszyscy musimy się wstrzymać z ostateczną decyzją.

Podziel się ze znajomymi
  • 1.4K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bolo78
Bolo78
2 lat temu

Rozalowi “to kolo Choja lata” ? …. mnie wkurwilo niesamowicie!

Michał
Michał
2 lat temu

Mam wrażenie że Le Banner nie wie jak zarobić pieniadze i bierze wszystko co mu wpadnie w ręce. Teraz miał być DSF, a za chwilę turniej w MMA. A to że wypadają mu walki to oznaka tego że albo nieprofesjonalnie sie przygotowuje ale po prostu wiek 45 lat przeszkadza mu na tyle że jest bardzo podatny na kontuzje. Chociaż z drugiej strony tacy zawodnicy w tym wieku to już raczej dostają grubą kasę za pokazanie się w klubach sportowych bądź na imprezach masowych. Nie wierzę troche w to co mówił Różal o Le Bannerze przzed walką że to spełniony zawodnik który chce się napier….. i nie robi tego dla kasy tylko dla przyjemności… Yhymmmm

Zawodnik32
Zawodnik32
2 lat temu

Dla mnie to i lepiej. Jakaś tam niedokończona historia jest z Peterem i teraz się rozwiąże. Le Banner jakoś mnie nie przyciągał.

eMWu
eMWu
2 lat temu

….w razie czego można mówić, że Różal wygrał przez walkowera 😀

moon
moon
2 lat temu

LeBanner chyba wyzdrowieje na jakis tam turniej który niedługo i gdzie bedzie brał udzial???? a tak serio to słabe to w chooj. Współczuje Rozalowi bo napewno wody mu odeszły do cna…

Uriel
Uriel
2 lat temu

On ledwo żyje już a oni mu walczyć wciąż karzą