Manager Soldica o porażce na KSW 43: „Roberto dwa razy stracił przytomność podczas zbijania wagi.”

18 Kwiecień 2018
7

Wczorajsza wizyta managera Ivana Dijakovica w MMAnews Live #61, obrodziła w kilka perełek odnośnie kulisów utraty pasa Roberto Soldica:

W tej walce on nie był typowym Roberto Soldicem. Przegraliśmy my wszyscy, bo to sport drużynowy. Razem wygramy i razem przegrywamy. Oto powody dla których to się stało. Roberto miał naprawdę ciężkie zbijanie wagi tym razem. Miał zbyt dużo kilogramów i zaczął ścinać je zbyt późno. Dricus waży więcej, bo ma lepsze warunki i dlatego zaczęliśmy zbijać je później. Musiał ciężko trenować, żeby później je zbić. Od poniedziałku do czwartku codziennie robić ciężkie treningi, żeby to wypocić. 7 rund na tarczach, 4 rundy grapplingu. W piątek, ostatnie 800 gramów musiał wypocić w saunie. Organizm już nie miał wody i ciężko było to zbić. Udało się. Później próbował się zregenerować, odpadł na 2,5 minuty. Stracił przytomność. Dwukrotnie stracił przytomność. Wtedy zadzwoniłem do Doroty Jurkowskiej, przyszło dwóch gości od kroplówki. Powiedzieli mu, że musi poczekać z 40 minut, bo jego żyły nie miały wody. Poczekaliśmy, spróbowali ponownie i raz jeszcze stracił przytomność. Ta przegrana… Roberto jest fighterem, a fighterzy zawsze chcą walczyć. To ja podjąłem złą decyzję, bo powinienem odwołać walkę. Myślę o tym przez ostatnie 3 dni i to największy błąd jaki popełniłem. Jako fighter, on zawsze będzie chciał walczyć. Będzie walczył nawet z jedną walką, jest prawdziwym wojownikiem. Jako bardziej doświadczony człowiek, powinienem podjąć dla niego właściwy wybór.

Całość do wysłuchania po polsku w video powyżej.

Podziel się ze znajomymi
  • 98
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Uriel
Uriel
2 lat temu

Nie wnikam czemu przegrał.. tak bywa ale już nie chodzi o samo zbijanie wagi lecz jego powody. Po co walczy w 77kg skoro jest to ewidentnie sztuczna dla niego waga? To samo Kornik.. chcą się zabić? Wolą ryzykować życie niż walczyć w wyższej kategorii? Czego się boją? Zbijanie więcej niż 10kg jest oszustwem!

Mateusz
Mateusz
2 lat temu
Reply to  Uriel

Zgadzam się w pełni

Lamikoboy
Lamikoboy
2 lat temu

Jak dla mnie tłumaczenie się z porażek problemowym ścinaniem wagi tylko pogrąża zawodników. Przeciwnik też wagę ścina, jeżeli ktoś chce być mistrzem, to te ścinanie wagi musi ogarniać, a nie płakać i stękać, że mu nie poszło, tak samo jak Joanna Jędrzejczyk. Co oni wszyscy budza się 5 dni przed walka, że 15 kg jest do zrzucenia. Jak nie potrafisz zbijać wagi, to idź kategorie wyżej.

Tomaso
Tomaso
2 lat temu

Naprawdę to zbijanie wagi powinno się zmienić, ale nie w KSW, ale w Unified Rules.
Teraz za wielu zawodników, walczy w kategoriach zbyt niskich, zbijają niewiadomo ile żeby mieć później przewagę w walce. To się mija z celem.

moon
moon
2 lat temu
Reply to  Tomaso

Przecież to chyba zawodnik decyduje o kategorii w jakiej występuje wiec po co zmieniać zasady? Soldic chyba miał dietetyczne od Jedrzejczyk????

Tomaso
Tomaso
2 lat temu
Reply to  moon

Właśnie dlatego powinni zmienić zasady, żeby zawodnik dobierał kategorie najlepiej dla niego pasującą, a nie wybierał kategorie do której zbija 20 kg.

moon
moon
2 lat temu
Reply to  Tomaso

A teraz jaka dobiera? Przecież nikt nie każe zbijać 18 kg?