UFC FN 128: Kevin Lee zamierza uporządkować dywizję lekką, zaczynając od Barbozy [UPDATE]

20 Kwiecień 2018
1
UFC FN 128: Kevin Lee zamierza uporządkować dywizję lekką, zaczynając od Barbozy [UPDATE]
foto.: usa today/dennis schneidler

Przerwany ciąg pięciu zwycięstw na niektórych mógłby zadziałać deprymująco, ale dla wysoko notowanego Kevina Lee, to tylko jeszcze jeden powód więcej, aby mocniej przycisnąć tempo na niedzielnym UFC Fight Night 128 i z powrotem wspiąć się na najwyższy szczebel:

Czuję, że w wadze lekkiej jest teraz spore zamieszanie. Zwłaszcza po fiasku w Brooklynie, za które częściowo biorę odpowiedzialność. Teraz zamierzam to naprawić. Gdybym był zdrowy w walce z Fergusonem, cała karta UFC 223 wyglądałaby inaczej.

Żeby to zrobić, będzie musiał przejść mocnego Edsona Barbozę, który będzie równie zmotywowany, bo po ważnej przegranej:

Edson będzie próbował urwać mi głowę kopnięciem. Będę musiał być czujny przez cały czas. On jest jednym z najlepszych fighterów w w wadze lekkiej, jest bardzo przekrojowy i nigdy nie przegrał dwa razy z rzędu. Spodziewam się jego najlepszej wersji, ale czuję że to jestem najbardziej przekrojowy w tej kategorii.

Ostatnia walka i uciekający czas, wydają się dobrze ze sobą współgrać przy wyciąganiu konkretnych wniosków, bo w wieku 25 lat „Motown Phenom” zdaje się wreszcie odkrywać powody, dla których odnosi porażki w decydujących momentach jego kariery:

Fizycznie nie ma nikogo, kto by mógł mnie pokonać. Bardziej muszę udowodnić coś sobie samemu. Za każdym razem gdy przegrywałem, to kłopot leżał w psychice lub we mnie samym. Im teraz jestem starszy, tym lepiej radzę sobie z tym problem dzięki doświadczeniu. Mamy dwie dodatkowe rundy, więc mam więcej czasu aby go pokonać. Rozbiorę go kawałek po kawałku.

UPDATE: Wnioski jednak nie zostały wyciągnięte, bo Kevin nie zrobił wagi.

Ponad 30 walk MMA, ponad 400 meczy zapaśniczych i po raz pierwszy w karierze nie zrobiłem wagi. Czasu coraz mniej, ale tak czy inaczej zamierzam dać dobre show.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Primo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Primo
Gość
Primo
Offline

Niech pierw uporzadkuje swoja wage :). Z tego co pamietam to tam cardio mial nie najlepsze.