BAMMA 35: Paweł Polityło i Daniel Olejniczak wygrali walki w Dublinie

12 Maj 2018
1
foto.: kswmma.com

Udane otwarcie BAMMA 35 w Dublinie, na której walczy trzech Polaków. Z karty walk zniknął niestety mocny Konrad Iwanowski, którego rywal doznał dyskwalifikującej go kontuzji. Sama gala zaczęła się od niejednogłośnego zwycięstwa Pawła Polityło (2-1-1), a jednogłośnie poprawił po nim Daniel Olejniczak (2-1-1). Liczymy, że dalej będzie jeszcze lepiej.

Pawel Polityło vs Nathan Kelly

Pojedynek niestety nie był dostępny w części transmitowanej, dlatego posiłkowaliśmy się szczątkowymi informacjami o przebiegu pojedynku od obecnego na gali Lloyda Chambera… Paweł zaczął mocnym prawym sponad głowy, by drugim ciosem zamroczyć Kelly’ego. Runda opiewała w sporo wymian, jednak druga runda była pod tym względem jeszcze bardziej intensywna. Najtrudniejsza dla obojga była ostatnia odsłona, gdzie lepiej pokazał się Nathan. Nie na tyle, żeby zabezpieczyć sobie zwycięstwo, bo ostatecznie przegrał przez niejednogłośną decyzję. Świetna walka dla Pawła Polityło, który od czasu szalonego zawodowego debiutu na KSW 40, zdołał już poprawić rekord dwoma wygranymi z rzędu.

Daniel Olejniczak vs Steve Owens

Polak wydawał się bardziej agresywny niż jego rywal, choć obaj postanowili mocno sprawdzić swoje umiejętności w stójce. Po dobrej serii, Daniel poszedł w klincz i próbował obalić za jedną nogę. Po rozerwaniu, postanowił ponowić akcję za wszelką cenę, ale tutaj również bez sprowadzenia. Końcówka należała do Owensa, który trafił Daniela kilkoma dobrymi ciosami i zmusił go do wycofania.

Druga runda mocno na korzyść Olejniczaka, który połowę rundy spędził w parterze w pozycji z góry, skąd szukał okazji do uderzeń. Na pół minuty przed końcem, Steven zdołał wstać, gdzie walka toczyła się dalej z klinczu.

Irlandczyk wyszedł do trzeciej rundy zmotywowany, jednak szybko jego zapał został ugaszony mocnym ciosem, po którym lekko ugięły mu się nogi. To był dobry moment dla Olejniczaka, który niestety poszedł w klincz. Na dwie minuty przed, Owens trafił kilkoma ciosami, który z kolei mocno odbiły się na Polaku, który w zamian poszedł do obalenia za dwie nogi. Sporo ciosów młotkowych, ale większość niecelna. Na ostatnie pół minuty, reprezentant SBG znowu wstał po siatce, a Daniel przykleił się do niego i puścił na ostatnie 10 sekund, podczas których Irlandczyk gonił go ciosami. Olejniczak siedzi zmęczony, a jego rywal świętuje jakby znał wynik. Sędziowie zadecydowali o potrójnym 29-28 na korzyść Daniela Olejniczaka.