BRAVE 12: Paweł Kiełek totalnie zdominował Mehdiego Baghdada w trzech rundach

autor:
11 Maj 2018
0
foto.: BRAVE

Paweł Kiełek (9-4-1) dosłownie przed chwilą udanie powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując Mehdiego Baghdada (10-6-0) podczas trwającej nadal gali BRAVE 12 w stolicy Indonezji, Dżakarcie. Polak zdominował Francuza na przestrzeni trzech rund.

Paweł zaczął mocno, od razu narzucając swoją grę. Od początku pierwszej rundy, Polak dociskał rywala do siatki, próbując za wszelką cenę przenieść walkę do parteru. Baghdad dobrze bronił i panowie wymieniali kolana pod siatką, próbując się nawzajem osłabić. Dwie minuty „klejenia się” poskutkowało tym, że minutę później, Paweł sprowadził walkę na matę i tam skontrolował rywala do końca rundy.

W drugiej rundzie, reprezentant Olsztyna ochoczo zaatakował ciosami od pierwszych sekund, co było zasłoną do obalenia. Kiełek kontrolował z góry, aby po 2 minutach zajść za plecy, uderzając w głowę przeciwnika. Oponent zdołał na chwilę oswobodzić się z zagrożenia, ale zawodnik Arrachionu szybko wrócił za plecy stojącego rywala. Obalenie i kontrola do końca rundy, dała dodatkową przewagę. 2:0 dla Polski!

Tradycyjnie szybki klincz i obalenie na korzyść naszego zawodnika. Kontrola z pozycji na korzyść Pawła. Przez moment wydawało się, że po zajęciu pleców Francuza, Polak wykończy duszenie, ale ostatecznie zdecydował się na ciosy. Uderzenia i łokcie spadają na głowę bezradnego Baghdada. Paweł zmienia pozycję raz na boczną raz za plecami rywala i tak wygrywa trzecia i ostatnią rundę.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, przyznając jednogłośnie zwycięstwo dla Pawła Kiełka. Gratulujemy.