Damian Grabowski woli kontynuować karierę w Polsce niż za granicą

28 maj 2018
3

Zaczynał w Polsce, by kontynuować karierę za granicą, później wrócił do kraju i wypracował sobie pozycję, dzięki której wypłynął na szerokie wody w Rosji i Stanach Zjednoczonych. Damian Grabowski o którym mowa, jest na dobrej drodze treningowej, aby po kontrakcie z UFC, stoczyć niebawem kolejny pojedynek:

Trenuję i wracam do formy. Od nowego roku mam postanowienie i zjechałem dużo z wagi, więc wszystko jest na dobrej drodze żebym zawalczył. W listopadzie ważyłem 128 kilogramów, a dzisiaj rano 115 kg. Tak więc różnica jest, czuję się coraz lepiej i zmierzam do 112 kilogramów, gdzie miałem bilans 14-1. Czekam na propozycję walk.

Gdzie miałby walczyć? To bardzo dobre pytanie na które opolski fighter nie znalazł jeszcze ostatecznej odpowiedzi, choć jego nastawienie skłania go bardziej do powrotu do ojczyzny:

Zza granicy cały czas dostaję oferty, gdzie wszyscy chcieliby żebym walczył albo za darmo albo za czapkę śliwek. Nawet wczoraj odezwali się z Rosji, tylko pytanie czy nadal chcę być rozpoznawalny za granicą, czy może mieć to ukoronowanie w Polsce i rozpoznawalność tu w kraju. Co za tym idzie, takie rzeczy jak sponsorzy, więcej fanów, itp. Jestem starym grzechotnikiem MMA, który walczył po całym świecie, przez co wiele osób w Polsce mnie nie rozpoznaje. Gdyby szedł teraz zawodnik KSW lub FEN, to byłby bardziej rozpoznawalny przez przeciętnego Kowalskiego niż ja. Lepiej być królem w piekle, niż sługą w niebie. Tak jak poszedłem do UFC jako 36-latek i to było trochę za późno, gdzie walczyłem z młodszymi od siebie, tak waga ciężka w Polsce to jest mój rocznik lub zbliżony. Mogę tutaj kilka dobrych partii jeszcze rozegrać.

Z pewnych informacji jest taka, że „Polish Pitbull” zostanie przy MMA i raczej nie da się skusić na formułę kickbokserską, gdyby taka propozycja się pojawiła:

Zawsze byłem przeciwny „freak fightom” w MMA, więc gdybym dostał taką propozycję to byłbym freakiem w K-1. Musiałbym chyba dostać bardzo dużą gażę.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rob
Rob
4 lat temu

Z Andryszakiem dobra walka by była o miano pretendenta 😉

Primo
Primo
4 lat temu

No to fen do dziela , bo na ksw za slaby . Tam wola Tomasza.

Zawodnik32
Zawodnik32
4 lat temu

Ma trochę racji, ja bym chętnie pooglądał go na polskim podwórku.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x