DSF 15: „Charakter, nie wynik” ważny dla Sławomira Duby przed Polska vs Litwa

17 maj 2018
0
DSF 15: „Charakter, nie wynik” ważny dla Sławomira Duby przed Polska vs Litwa

Głównodowodzący Sławomir Duba przed kameralną DSF Kickboxing Challenge 15, gdzie wytłumaczył zgromadzonym dziennikarzom ideę kameralnej gali w Warszawie:

Ta gala jest robiona pod telewizję, żeby limit gal które mamy w Canal+, została wykonana do końca roku, a tę ilość ostatecznie zakończymy już w czerwcu. Stamtąd będziemy mogli nadal rozmawiać o współpracy.

Jednym z powtarzających się cyklów, są międzynarodowe mecze Polski, w tym wypadku z zawodnikami z Litwy. Te zawsze niosą wiele pytań, na które odpowiedzą dopiero same pojedynki:

Tutaj walczą serca i zawodnicy, nie walczą nazwiska ani rekordy. Zobaczymy… to nie chodzi o to, żebyśmy zawsze wygrywali. My również testujemy młodych zawodników, dając im możliwość zawalczenia i sprawdzenia się. Co innego amatorski pojedynek, a co innego zawodowy. Jeżeli przegramy to nic się nie dzieje. Wyciągamy tylko lekcje, bo obserwujemy zawodnika czy przegrał z charakterem, czy walczył do końca z sercem i idziemy do przodu.

Prezes DSF-u nie omieszkał również skomentować pewnego siebie Jana Lodzika, który powróci jutro w obronie pasa po długiej kontuzji, a jego rywalem będzie mocny Yuri Żukowski:

Jeżeli ktoś jest mistrzem, nieważne czy miał długą przerwę, musi pokazać swoją klasę. Miał czas na przygotowanie, wiedział z kim będzie walczył. Nie ma pojedynków na przetarcie dla posiadaczy pasów.

Pod koniec, jeszcze słowem komentarza w sprawie Dawida Kasperskiego, który brutalnie zakończył kilka dni temu swój debiut na światowym Glory:

Dawid miał trudnego rywala, jednego z najlepszych na świecie. Moim zdaniem nie powinno teraz do tej walki dojść, powinien poczekać jeszcze pół roku. Skoro jednak podjął wyzwanie, to wyciągnie z tego tytułu lekcję i przygotuje się na następny raz. To jest sport i nie można zawsze wygrywać. To jest nasz zawodnik i będziemy go wspierali. Na pewno gdyby Dawid chciał walczyć u nas obecnie o pas, to taki rezultat go od tego pojedynku odsuwa. Tak to wygląda.

Podziel się ze znajomymi
  • 17
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x