DSF Challenge 15: Maciej Jewtuszko zapowiada rajd po pasy dwóch różnych kategorii wagowych

15 Maj 2018
0

Już w najbliższy piątek, fighterski weekend rozpocznie gala DSF Kickboxing Challenge 15, a w nim m. in. debiut Macieja Jewtuszki w zawodowym K-1. W najnowszej zapowiedzi gali w Warszawie, bardziej medialny „Irokez” przekonuje kibiców:

To moje nowe rękawice, trochę większe, ale dynamika pozostała. 18 maja zobaczycie mnie w nich, a mój przeciwnik zostanie pięknie znokautowany. Trochę inna płaszczyzna, sama stójka i zero parteru, gdzie czuję się jak ryba w wodzie. W moim sercu jest K-1, muay thai i to pokażę już niedługo. Nawet jeżeli będzie lepszy, to będę wstawał i będę próbował się bić. Na papierze wydaje się, że Robert będzie miał przewagę, ale to tylko na papierze. Ja wywodzę się z boksu i muay thai, dlatego ta przewaga będzie zniwelowana dosyć szybko i brutalnie. Krasoń ma świetne osiągnięcia, więc nie można go lekceważyć. Będzie wojna, kto upadnie ten przegra.

Szczeciński fighter nie wyklucza, że przyzwyczajony do mistrzowskich pasów, nie zamierza oddać pola rywalowi, ani żadnemu kolejnemu:

Teraz będę dążył do zdobycia pasa DSF, gdzie widzę swoją przyszłość w kategorii 75 lub 81 kilogramów. A może nawet zdobędę pasy w dwóch kategoriach, zależy czy będzie mi się chciało.

Odmiennego zdania jest natomiast Robert Krasoń, który również zadebiutuje na zawodowej scenie, choć to on ma większe zaplecze w formule uderzanej:

Jestem v-ce Mistrzem Świata i zawodowym Mistrzem Europy w formule Full Contact. Miałem powoli rezygnować z tego sportu, ale skoro pojawiła się opcja na zawodowstwo, to jak najbardziej chcę w to iść. Mój rywal ma tę przewagę, że ma za sobą przetarcie z otoczką medialną, ale w K-1 będziemy obaj debiutowali. On może być pewny siebie, ale ja po cichu będę robił swoje. Maciej jest nieprzewidywalny, od zawsze byłem jego kibicem. Zobaczymy co z tego będzie, ale myślę że lekarstwem na takie wariactwo jest po prostu lewy prawy prosty.

Podziel się ze znajomymi
  • 47
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o