Edson Barboza nie ma zamiaru zwalniać tempa. Brazylijczyk chce szybkiego powrotu

autor:
03 Maj 2018
0
Edson Barboza nie ma zamiaru zwalniać tempa. Brazylijczyk chce szybkiego powrotu
foto.: mmafighting.com

Ostatnie dwie dotkliwe porażki Edsona Barbozy (19-6-0) nie zniechęciły go do występów w oktagonie. Brazylijski uderzacz po nieudanych występach z Khabibem Nurmagomedovem (26-0-0) oraz Kevinem Lee (17-3-0), chce jak najszybciej zamazać niedawne plamy i wyraża gotowość do boju najszybciej jak tylko się da.

Barboza doskonale zdawał sobie sprawę, że Lee będzie dążył do obaleń, tak jak robił to Khabib. Przyznaje, że nie był w stanie obronić się oraz zastosować jiu-jitsu z pleców. Dla mmafighting.com powiedział, że nawet po ostatnich dwóch porażkach, nie zamierza zwalniać:

Moim planem jest walczyć tak szybko, jak to tylko możliwe. Kocham to co robię i wciąż jestem zmotywowany i głodny, aby dalej trenować i stawać się lepszym. W tym roku chcę walczyć minimum dwa razy. […] Chcę walczyć tak szybko, jak to możliwe. Już dziś trenowałem i wrócę ze wszystkim co mam.

Brazylijczyk okupując szóstą lokatę w rankingu kategorii lekkiej, wie, że wciąż jest blisko tytułu mistrzowskiego. Myśli, że kiedy wróci, dostanie kogoś bliskiego z rankingu:

Nadal jestem jednym z najlepszych w dywizji. Kategoria jest zablokowana. Szczerze mówiąc nie sądzę, że wiele się zmieniło. Zrobiłem kilka kroków w tyłu od pasa, ale wciąż jestem blisko, wciąż jestem na szczycie.

Pomimo poniesionych sześciu klęsk w karierze, Edson zapewnia, że jest w stanie zwyciężyć z każdym. Odniesione niepowodzenia tkwią w jego głowie, ponieważ według zawodnika, mógł wszystko zwyciężyć:

Szczerze myślę, że mogę pokonać każdego w mojej dywizji. Jestem zdenerwowany tą przegraną, jak i każdą inną, którą poniosłem, ponieważ wiem, że mogłem pokonać wszystkich. Co myślą inni, nie ma dla mnie znaczenia. Wiem, że mogę pokonać każdego w tej dywizji.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o