FEN 21: Szymon Dusza rozłożył styl Oskara Somerfelda na czynniki pierwsze

25 Maj 2018
0

Szymon Dusza przed walką z Oskarem Somerfeldem, gdzie podniósł sobie poprzeczkę rywalizacji kontraktem na FEN 21:

Jest to ukoronowanie moich starań, moich treningów oraz walk. Delikatny awans, gdzie publiczność coraz szersza i telewizja, więc kolejne doświadczenie dla mnie.

Niegdyś mocno obsadzone w MMA województwo opolskie, dzisiaj nie przypomina dawnych lat. Jako jeden z niewielu pozostałych zawodowych fighterów, Szymon potrafi jednak znaleźć pozytywny aspekt obecnej sytuacji:

W całej Opolszczyźnie z aktywnych zawodników jestem ja, Szulakowski i Patryk Nowak, a bezpośrednio z Opola jestem sam. Dzięki temu media opolskie coraz bardziej interesują się moją osobą i jestem wyróżniany. Problem natomiast u nas jest taki, że zamiast sobie pomagać to każdy próbował udowadniać, kto jest lepszy i kto ma więcej, zamiast stworzyć jeden fajny team. Ja teraz korzystam, zbieram doświadczenie, wymieniam poglądy, trenuję gdzie się da i jak widać to teraz wszystko procentuje.

Dzisiejsze zestawienie z Somerfeldem, ekscytuje go mniej więcej tak jak fanów, oczekujących sportowego widowiska:

To będzie dobra walka, bo ja i Oskar kochamy to co robimy. On jest dobrym zawodnikiem. Ma pięć wygranych przez poddanie, więc nie ma co ukrywać, że jest parterowcem. Rozłożyliśmy go na czynniki pierwsze i wiemy czego się spodziewać. Walka jest walką, więc nie przewidzimy wszystkiego. Na pewno ma charakter, co pokazał z Odzimkowskim. Jest bardzo dobry kondycyjnie i wytrzymałościowo, do tego jest lekkim świrem, przez co na pewno pojedynek będzie widowiskowy.

Podziel się ze znajomymi
  • 13
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x