Fernando Rodrigues Jr jednogłośnie pokonał McSweeney’a i zdobył pas Superior Challenge 17

19 Maj 2018
5
Fernando Rodrigues Jr jednogłośnie pokonał McSweeney’a i zdobył pas Superior Challenge 17

Przed chwilą byliśmy świadkami ważnego testu dla powracającego do MMA Jamesa Mcsweeney’a (15-16), który zmierzył się z byłym mistrzem KSW Fernando Rodriguesem Juniorem (12-4). Wbrew oczekiwaniom szybkiego finiszu, starcie zamieniło się w taktyczną wymianę ciosów po obu stronach, które ostatecznie wyłoniło Brazylijczyka jako jednogłośnego mistrza szwedzkiej Superior Challenge 17.

Runda 1.

Brazylijczyk zaatakował low kickiem i próbował poprawić z drugiej strony, kolejne kopnięcie na udo po którym James próbował strącić głowę agresora. McSweeney woli odsuwać wykroczną nogę, która co rusz otrzymuje niskie kopnięcie niż blokować. Brytyjczyk wyraźnie przyjął wyzwanie na niskie kopnięcia i odwdzięczył się tym samym. SuperMan Punch od Fernando, którym przeciął powietrze, poprawiając dalej obrotówką i kopnięciem na głowę. Fernando posłał niebezpieczne kopnięcie na głowę blokującego McSweeney’a i dołożył sierp. Były czempion wyraźnie idzie po nokaut, szukając okazji do dobrego kopnięcia. Panowie zakończyli rundę krótką wymianą, przerwaną przez gong.

Runda 2.

McSweeney szuka okazji do wysokiego kopnięcia, Fernando odwdzięczył się latającym kolanem. James trafił kombinacją jeden dwa i zakończył zablokowanym kopnięciem. Low kick za low kick. Brytyjczyk uchylił się przed zamaszystym kopnięciem na głowę i oddał na udo. Fernando wszedł agresywnie ciosami, ale McSweeney przerwał „combo” i zmusił rywala do wycofania się. Rodrigues pogonił McSweeney’a wokół klatki, ten pokazał Brazylijczykowi środkowy palec na zakończenie rundy.

Runda 3.

Dobry lewy od Fernando i zamaszyste kopnięcie na głowę od Jamesa, które nie trafiło celu. Obaj wykonali kilka przestrzelonych uderzeń, ale za chwilę akcja zaczęła wchodzić na wysokie obroty. Brytyjczyk przestrzelił lewym i zakończył celnym kopnięciem na korpus. Ostatnie dwie minuty to sporo dystansu z którego nie wynikało zbyt wiele, choć to Fernando Rodrigues był bardziej agresywny i to jego ręce uniósł James McSweeney wiedząc, że to Brazylijczyk powinien opuścić Szwecję z mistrzowskim pasem. Sędziowie byli podobnego zdania, wskazując „Santo Forte” jako jednogłośnego wygranego. Po wszystkim, zwycięzca skomentował:

Jestem bardzo szczęśliwy, dziękuję Szwecjo. Kocham Was. To wszystko dzięki Jezusowi Chrystusowi. Moim planem było zdobycie pasa dla Brazylii. Całuję wszystkich i wysyłam uściski do mojej żony w domu.

W walce otwierającej galę, Bartosz Wójcikiewicz (1-0) pokonał Joela Moyę (1-3) przez większościową decyzję w swoim zawodowym debiucie. Reprezentujący szwedzką flagę Bartosz, wydawał się bardziej porozbijany na twarzy, ale znaczące ciosy były po jego stronie i to one przekonały sędziów do wskazania go jako nieznacznego zwycięzcę walki otwierającej galę w Sztokholmie.

Transmisja gali dzięki FITE.TV!

Podziel się ze znajomymi
  • 188
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
3 lat temu

Czy mógłby ktoś podać link do walki? Widzę że stronie która transmitowała gale za darmo tera trzeba zapłącić 10 dolarów.

Flor
Flor
3 lat temu

Teraz kibicujemy Strusowi ! ! !

Zawodnik32
Zawodnik32
3 lat temu

Musiała być ciekawa walka. Trzeba będzie jakoś to obejrzeć.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x