Jan Lodzik przed DSF Challenge 15: „Chcę sprawić Zhukovsky’emu ból krok po kroku.”

16 Maj 2018
0

Mistrzowskie starcia Jana Lodzika na DSF Kickboxing Challenge 15, już tylko dwa dni przez ostateczną rozgrywką w kameralnym studio w Warszawie. W oficjalnym materiale promocyjnym, czempion w śmiałym stylu zapowiedział swoją pierwszą obronę tytułu:

W końcu doczekam się obrony pasa, bo pasów trzeba bronić. W ostatniej walce czułem wyjątkowy komfort, którego nigdy wcześnie nie czułem. A to dlatego, że wreszcie poradziłem sobie ze swoją głową. Pochłonąłem bardzo dużo wiedzy od trenera, który zmienił mnie zarówno psychicznie oraz jako zawodnika. Dlatego w końcu zacząłem czuć szczęście. Odbiłem jednak od tego żeby dużo mówić o sobie, bo człowiek potężny nie musi tego robić,  gdyż to czyny mówią za niego i ja taki zamierzam być.

To nie przeszkadza mu jednak aby jasno sprecyzować swoje zamiary w ringu, na których zrealizowanie będzie miał piętnaście minut. Po raz pierwszy w życiu na takim dystansie:

To mój najważniejszy egzamin dojrzałości. To jest 5 rund, dystans na którym jeszcze nie miałem okazji walczyć i rywal z jakim nie miałem okazji się mierzyć. To wszystko na szczęście nie wywiera na mnie presji, a wręcz nie mogę się tego doczekać. Ciężko jest natomiast rozpracować zawodnika, który jest niekonwencjonalny. Mniej więcej wiemy co robi, gdzie ma luki i kiedy go uderzyć lub nie uderzać. Ja lubię bić w ringu, chcę go wyniszczyć, krok po kroku sprawiać mu ból. Jeżeli wygram z Yurim, wszystko będzie jasne.

Utalentowany rywal Yuri Zhukovsky, nie zamierza jednak łatwo odpuścić Polakowi i odpowiada:

W tym roku zostałem Mistrzem Świata WAKO Pro i nie zamierzam zwalniać. Zdobędę w tym roku pas DSF Kickboxing, który teraz należy do Jana Lodzika. 18 maja odstawię tego chłopaka na bok i przywiozę pas do domu.

Wydarzenie będzie transmitowane w piętek od 19:30 w Canal+ Sport i na Player.pl dla fanów w Polsce, oraz na www.dsflive.com dla widzów za granicą.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o