Kamil Jenel odpowiada Kamilowi Rucie: „On zachowuje się jak Aśka Jędrzejczyk, ale znają go tylko w Polsce.”

05 Maj 2018
0

Chwilę po ogłoszeniu wysoko obsadzonej obrony pasa przez Kamila Jenela na DSF Challenge 16 w Zabrzu, skontaktowaliśmy się z zawodnikiem, aby porozmawiać o randze czerwcowego pojedynku:

Jest to mobilizacja i to dużo bardziej niż do poprzednich walk, bo jakby nie patrzyć, jest to u mnie w mieście gdzie prowadzę szkołę kickboxingu. Jestem związany z Rudą Śląską, Zabrzem i całym Śląskiem, skąd na pewno przyjdzie cała masa ludzi, żeby oglądać moją walkę i będzie głośny doping.

Póki co oficjalnie nie wiadomo z kim przyjdzie Kamilowi bronić tytułu, bo kandydatów jest kilku:

Było jedno nazwisko, za kilka dni było drugie. Obaj zawodnicy są podobni stylowo, więc wiemy co robić i na co uważać. Ja nie do końca przygotowuję się pod konkretnego zawodnika, staramy się wyeliminować to co robi najlepiej i dalej robić swoje. Do ostatnich dwóch walk byłem przygotowany na 60%, coś mnie trapiło i przygotowania nie szły w parze, choć i tak udało się wygrać. Myślę, że teraz będzie dużo lepiej.

Oczywiście cały czas wisi w powietrzu jego rewanżowe starcie z Kamilem Rutą, którego pokonał w Ząbkach, ku zaskoczeniu wielu zgromadzonych. Jego rywal rozpoczął już zresztą kampanię po ostatniej gali w Warszawie, gdzie oficjalnie powiedział iż dla niego „Jenel nie jest prawdziwym mistrzem”. Reprezentant Rudy Śląskiej odpowiedział krótko acz stanowczo:

Ja nie słucham nawet jego wypowiedzi, bo ostatnimi czasy zachowuje się jak Aśka Jędrzejczyk. Z tym, że ona wyrobiła sobie swoją markę na świecie i może sobie gadać, a Kamil jest tylko Kamilem, którego znają jedynie w Polsce. Najpierw mówił, że był przygotowany na 100%, że nawet robił więcej niż powinien. Szczerze, to nie widzę u niego postępów. Wg wielu obserwatorów, w naszej poprzedniej walce powinna być runda dodatkowa, ale wg mnie on przegrał 1 i 3 rundę, wygrał 2. Za niedługo powinniśmy się spotkać w ringu.

Na koniec zapytaliśmy go o dzisiejszy występ klubowego Michała Królika, który zmierzy się z Ukraińcem Yaroslavem Sabarem:

Nie wiem nic o jego rywalu, ale na pewno jest twarda szkoła bloku wschodniego. Na pewno będę śledził, szkoda że nie mogłem tam być. Na treningach forma Michała była dobra, ale w walce to nie zawsze może zagrać. Myślę, że jest przygotowany, będzie dobra walka i wyjdzie z niej z uniesioną ręką.

Podziel się ze znajomymi
  • 50
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o