UFC 224: Lyoto Machida w „spartańskim” stylu odesłał Belforta na zasłużoną emeryturę

13 maj 2018
1
UFC 224: Lyoto Machida w „spartańskim” stylu odesłał Belforta na zasłużoną emeryturę
foto.: ufc.com

Historia lubi się powtarzać pomiędzy teamem Black House MMA a Vitorem Belfortem, któremu ewidentnie nie leżą fighterzy walczący z pozycji leworęcznego, czy raczej lewonożnego, bo to właśnie kopnięcie frontalne lewą nogą zakończyło dzisiaj jego pojedynek i ostatecznie wieloletnią karierę zawodniczą. Lyoto Machida najpierw delikatnym skrętem nogi wykrocznej odwrócił uwagę Belforta, by zakończyć akcję frontalnym kopnięciem z zakrocznej, idealnie w 1 minucie drugiej rundy. Po wszystkim, szczęśliwy zwycięzca skomentował:

Dziękuję wszystkim, mam mnóstwo szacunku dla Vitora Belforta i każdy powinien traktować go tak samo. Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Matki. Szukałem tej jednej jedynej szansy, żeby trafić i zakończyć walkę. Dzisiaj byłem od niego lepszy, choć ciężko powiedzieć który z nas jest lepszy od drugiego. Sfingowałem atak, szukając właściwej szansy i gdy ją zobaczyłem, uderzyłem.

„Smok” wykorzystał ten moment, żeby wyzwać na pojedynek innego weterana, z którym jego team ma coś do wyjaśnienia:

Michael Bisping, wciąż czekam na Ciebie. Jeżeli chcesz przejść na emeryturę, musisz się jeszcze zmierzyć ze mną.

Choć Vitor jedną noga był już poza oktagonem, nie mogło się odbyć bez przemowy końcowej i gestu złożenia rękawic, które zwieńczyły 22 lata w ringach i klatkach na całym świecie:

Po pierwsze dziękuję teamowi Machidy, zaskoczył mnie. Dziękuję swojej ekipie w Tristar, rodzinie, czuję się dobrze. W życiu chodzi o początek i koniec, ja doszedłem właśnie do końca, dlatego zostawiam tutaj swoje rękawice. Lyoto miał udany wieczór. Nadszedł czas, żebym pomyślał o swojej rodzinie.

Podziel się ze znajomymi
  • 116
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Primo
Primo
3 lat temu

Szacun .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x