Michał Królik przed DSF Polska vs Ukraina: „Ten turniej będzie dla obu krajów najważniejszy.”

03 Maj 2018
1

Jeden z najważniejszych uczestników sobotniego meczu kickbokserskiego Polska vs Ukraina – Michał Królik, w rozmowie z naszym portalem powiedział nam, dlaczego tak bardzo pasuje mu formuła międzynarodowa:

Z mojej strony jest to na korzyść, bo wolę toczyć walki z zawodnikami zza granicy i cieszę się, że DSF skupia się na tym, żeby organizować mecze między krajowe. To będzie trzeci mecz Polska kontra Ukraina i jest 1:1, więc ten ten turniej będzie najważniejszy.

O swoim rywalu Yaroslavie Sabarze nie wie zbyt wiele, ale wystarczająco żeby do Lwowa pojechać pewnym siebie i z gotową strategią:

Prześledziliśmy go z trenerem, na YouTube widzieliśmy jego walki. Na pewno gabarytowo będzie większy ode mnie. Ale będę pilnował swoich atutów i będziemy celowali na wątrobę, bo widziałem że doły ma odkryte. Z jego atutów to widziałem, że ciągle napiera do przodu ale dla mnie to też dobrze, bo mam podobnie więc żaden z nas nie będzie unikał walki i wdamy się w bijatykę.

Miesiąc po miesiącu, reprezentant Paco team Katowice ma już ustalone kolejne pojedynki, ale w wywiadzie telefonicznym zapewnił nas, że na chwilę obecną rosnące w siłę DSF KB Challenge jest jego oczkiem w głowie:

Terminarz mam napięty, ale teraz skupiam się na najbliższej walce. Gdy tam wygram, a wygram na pewno, to swoją przyszłość wiążę właśnie z tą organizacją. Nic tylko pilnować zdrowia i walczyć. DSF dobrze dba o zawodników i jeżeli chodzi o polski rynek, to właśnie dlatego chce się z nimi związać. Są jedną z najlepszych organizacji na rynek polski i europejski.

Na koniec nie omieszkał skomentować jego sporu, jaki publicznie toczy z innym Polakiem – Pawłem Jędrzejczykiem (zawodnik Glory):

Podłoże jest bardziej sportowe. Zawsze gdy ktoś rzuca mi wyzwanie, to nie odmawiam walki. On miał walki w największych organizacjach i tego mu nie ujmuję, ale gdy rzucają mu wyzwania, to mówi że nie będzie zniżał się do pewnego poziomu. Są w Polsce lepsi i widać, że chcą z nim walczyć.

DSF Challenge Polska vs Ukraina, dostępna już w najbliższą sobotę za pośrednictwem dsflive.com od 18:00. W naszym internetowym studio MMAnews Live usiądziemy wspólnie z Michałem Kitą, by skomentować to wydarzenie.

Podziel się ze znajomymi
  • 40
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Bolo78 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bolo78
Użytkownik
Bolo78
Offline

Walki Michala oglada sie z szczerym szacunkiem!! Gosc zawsze idzie do przodu bez wzgledu na przeciwnika! Jest poprostu prze- kozak!!