Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 224

13 Maj 2018
0
Pierwsze słowa zwycięzców po UFC 224
foto.: ufc.com

Gala w Rio de Janeiro rozpoczęła się mocnym akcentem Cezara Ferreiry i następującej po niej, wcale nie zaskakującej wygranej Aleksei’a Oleinika, który tym razem zmodyfikował swoje duszenie Ezekielem i zrobił go z pozycji stojącej, kładąc się na plecy. Dalej było tylko lepiej. Poniżej pierwsze słowa zwycięzców poszczególnych walk części wstępnej, a za moment podsumowanie karty głównej.

Amanda Nunes:

Nigdy nie walczyłam bojąc się rywalki, to pierwszy raz. Bardzo szanuję te zawodniczki, zwłaszcza Tecię z którą trenowałam. To było bardzo ciężkie dla mnie, bo niezwykle je lubię i szanuję, ale musiałam bronić pasa. Opuścimy tę klatkę jako przyjaciółki i razem wypijemy po wszystkim piwo w ramach toastu. Dziękuję wszystkim za wsparcie mnie już wczoraj na ważeniu. Mieszkam w USA, bo musiałam podjąć taką decyzję względem mojej kariery, ale reprezentuję Brazylię, jestem Brazylijką a ten pas należy do Brazylii. Dziękuję wszystkim, którzy doprowadzili mnie do tego momentu w którym jestem. UFC, dziękuję Wam za odmienienie mojego życia. Kocham Was.

Kelvin Gastelum:

Dziękuję Brazylio, dziękuję wszystkim, kocham Was. Zdecydowanie przyjąłem sporo ciosów, ale nie czułem się zamroczony w żadnym momencie. Byłem już lekko zmęczony w 3 rundzie, ale widziałem że mój rywal jest jeszcze bardziej zmęczony, dlatego musiałem jedynie przycisnąć tempo.  Miejmy nadzieję, że będę następny do pasa a jeżeli nie, to jestem gotowy na każdego. Myślę jednak, że zwycięzca tego pojedynku ma zmierzyć się z wygranym Whittaker vs Romero.

Mackenzie Dern:

Dziękuję Brazylio za przyjęcie mnie tutaj, zawsze chciałam tu walczyć. Dedykuję to zwycięstwo swojemu ojcu. To świetne zwycięstwo, które łączy jednocześnie nokaut i poddanie. Jak powiedziałem już wcześniej, miałam bardzo ciężkie przygotowania i wiele rzeczy miało miejsce. Byłam bardzo emocjonalna podczas wyjścia, bo bez względu na wynik miałam świadomość, że Brazylijczycy będą mnie wspierali. Ostatnie 7 miesięcy walczyłam czterokrotnie, więc teraz chciałabym odpocząć od walk, ale nie od treningów. Kto wie, może niebawem stoczę kolejny pojedynek.

John Lineker:

Dziękuję Bogu za wszystko co się wydarzyło w moim życiu, przy okazji dedykując to trenerowi, który niedawno zmarł. Pracowałem na to bardzo ciężko, żeby być tu gdzie jestem. Dana, chcę walczyć o pas!

Lyoto Machida:

Dziękuję wszystkim, mam mnóstwo szacunku dla Vitora Belforta i każdy powinien traktować go tak samo. Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Matki. Szukałem tej jednej jedynej szansy, żeby trafić i zakończyć walkę. Dzisiaj byłem od niego lepszy, choć ciężko powiedzieć który z nas jest lepszy od drugiego. Sfingowałem atak, szukając właściwej szansy i gdy ją zobaczyłem, uderzyłem. Michael Bisping, wciąż czekam na Ciebie. Jeżeli chcesz przejść na emeryturę, musisz się jeszcze zmierzyć ze mną.

Markus Perez:

Pracowałem bardzo ciężko przed tym pojedynkiem, sporo parteru z Demianem Maią i pokazałem prawdziwego Markusa. To jest Brazylia i tutaj muszą wygrywać Brazylijczycy. Podpuszczałem go na inną technikę, a gdy nadszedł moment, złapałem go na duszenie. Jeżeli ktoś w wadze średniej potrzebuje walki, to mogę się z nim mierzyć nawet dzisiaj.

Jack Hermansson:

Złamałem żebro w 1 rundzie, czułem jak się porusza w moim ciele. Najbardziej bolesna rzecz, jaką miałem kiedykolwiek. Ale ten typ gilotyny (po którym wszedł do dosiadu), uczyłem się na pierwszym treningu BJJ z moim instruktorem. On nauczył mnie tego i choć nigdy nie udało mi się nikogo nią poddać w walce, to możecie liczyć że będę nią ścinał głowy jak sam kosiarz odbierający życie. Mam najsilniejsze ground and pound na świecie, mimo że wszyscy mówią teraz o parterze Khabiba.

Warlley Alves:

Trenowałem do tej walki dzień w dzień. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli po drodze. Idę po tego fałszywego Colby’ego Covingtona!

Elizeu Zaleski:

Myślę, że to była bardzo ważna wygrana w mojej karierze, bo szósta w UFC i myślę, że wywinduje mnie na właściwe miejsce mojej dywizji. Wszyscy ze społeczności capoeira prosili mnie, żebym podczas walki użył którejś z jej technik. To jest brazylijski sport, to jest w mojej krwi i to wszystko właśnie dla Was. Chciałbym podziękować wszystkim obecnym, niebawem dzień matki więc chciałbym złożyć życzenia swojej mamie, babci i mojej żonie.

Davi Ramos:

Nick trafił mnie na początku dobrym ciosem, ale byłem w stanie użyć mojego jiu jitsu, bo dokładnie po to trenuję. Jestem kompletnym zawodnikiem i tak będę chciał rozgrywać swoje pojedynki w UFC. Poszedłem z pozycji do pozycji, której się nie spodziewa, od amerikany do duszenia. Zawsze będę szedł do przodu, będę uderzał, chwytał, żeby skończyć lub znokautować. Khabib, jesteś dobrym zawodnikiem ale idę po Ciebie.

Aleksei Oleinik:

Dziękuję bardzo, chciałbym podziękować całej ekipie i trenerom w American Top Team. Dziękuję Juniorowi, on nie jest słabym rywalem, po prostu ja jestem mocnym fighterem.

Cezar Ferriera:

Dziękuję wszystkim za wsparcie. Po pierwsze mam wiadomość dla swojej żony, która przeszła bardzo dużo w swoim życiu. Wszystkiego Najlepszego z okazji dnia matki. Mój rywal był bardzo ciężkim zawodnikiem, mistrzem kickboxingu, dlatego dziękuję mojej ekipie za pomoc. Paulo Costa, nie zapomniałem o tobie, połamię cię na kawałki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o