Szymon Kołecki rozpoczął pracę z psychologiem sportowym do walki na Babilon MMA 4

21 Maj 2018
1

W zeszłym tygodniu udało nam się porozmawiać chwilę z Szymonem Kołeckim, który jest obecnie w mocnej fazie przygotowań do czwartej gali Babilon MMA w Ełku, na której po raz pierwszy w karierze zmierzy się z zagranicznym rywalem. Dwukrotny medalista olimpijski w ciężarach, opowiedział nam wstępnie o ambitnych planach na 2018:

Ja wiedziałem o wszystkich galach na ten rok, wiedziałem to wstępnie już w zeszłym roku, wiem również o kolejnych i takim terminarzem mniej więcej się szykuję. Jeżeli zdrowie mi na to pozwoli, to oprócz tej gali możliwe, że zawalczę jeszcze dwa razy w tym roku.

Choć póki co nazwisko oponenta pozostaje w sferze tajemnic, wiemy jedynie iż fighter do Polski przyjedzie zza granicy:

Ciężko przyrównać tego rywala do któregoś z tych, z którymi walczyłem w przeszłości. Na pewno nie jest to skok na głęboką wodę. Na pewno chciałbym wygrywać z coraz lepszymi zawodnikami, ale nie jest to jakiś krok milowy. Faktycznie Tomasz Babiloński miał jakiś problem ze znalezieniem dla mnie przeciwnika, bo wcześniej był ustawiony dobry przeciwnik, który doznał kontuzji. Później był kolejny, który się wycofał. Także trochę tych nazwisk było w międzyczasie. Myślę, że niedługo poznamy nazwisko mojego rywala.

Nowością przed czerwcową edycją Babilon MMA jest fakt, że Kołecki włączył do przygotowań fizycznych rozwój mentalny, gdzie jak mantrę powtarza się w sporcie, iż głowa i nastawienie psychiczne, są głównym gwarantem sukcesu:

Gdy byłem prezesem polskiego związku w podnoszeniu ciężarów, to namawiałem innych sportowców do pracy z psychologiem, gdyż praca z nim nie wiąże się z rozwiązywaniem problemów psychicznych, lecz może być motywacją do cięższej pracy. Jest wiele zadań, które można z psychologiem realizować, trzeba jedynie wiedzieć czego się chce. Ja pracuję z psychologiem Kamilem Wódką dopiero od kilku tygodni i na razie jestem zadowolony, bo kilka rzeczy wprowadził. To oczywiście jest jak dodatkowa jednostka treningowa, bo to jest czas poświęcony na wykonywanie zadań i nie jest to takie łatwe.

Podziel się ze znajomymi
  • 125
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
moon Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moon
Gość
moon
Offline

Ale Ty masz silną psychikę, „zajebiście silną”????