TFL 14: Izabela Badurek vs Judyta Rymarzak, Filip Bątkowski i Maciej Kierzkowski w rozpisce

11 Maj 2018
0
TFL 14: Izabela Badurek vs Judyta Rymarzak, Filip Bątkowski i Maciej Kierzkowski w rozpisce

Ciekawy pojedynek zapowiedziała w zeszłym tygodniu Izabela Badurek (7-4) w rozmowie z MMAnews, informując nas o starciu z Judytą Rymarzak-Niepogodą (1-2). Oryginalne zestawienie miało się odbyć na niedoszłym DKW Fight Night 2 w zeszły weekend, a teraz odbędzie się na TFL 14 z datą 9 czerwca w Kraśniku.

Dla Badurek opcja wystąpienia na Lubelszczyźnie przed własną publicznością, na pewno będzie wygodne z kilku powodów. Będzie to jej drugie starcie na TFL, dla którego zadebiutowała mocnym zwycięstwem nad Barbarą Nalepką w marcu tego roku. Od pewnego czasu szukała możliwości walki również za granicą, ale los pokierował ją ponownie w objęcia Thunderstrike Fight League.

Jej rywalka Iwona ma się obecnie nieco gorzej, bo pomimo udanego debiutu MMA, obecnie ma na koncie dwie porażki z rzędu. Waleczna i utalentowana w stójce, pozostawiała sporo opcji rywalkom, które radziły sobie lepiej w płaszczyźnie parterowej. A ta jak wiadomo, jest domeną Izabeli Badurek, która mimo dość przewidywalnego planu, jest w stanie zdominować swoje przeciwniczki niemal za każdym razem. Organizacja już oficjalnie potwierdziła udział Pań Rymarzak i Badurek na gali.

Z ostatniej chwili, do rozpiski dodano także Macieja Kierzkowskiego, który zadebiutuje w TFL i ogółem, będzie to jego pierwszy zawodowy start. Reprezentant Siedlec zasili dywizję 70 kg i jak przyznaje, nie kryje ekscytacji z angażu:

Jestem podekscytowany udziałem w gali TFL. Podczas ostatniej swojej walki w formule semi pro, otrzymałem nagrodę za najlepszy pojedynek gali. Myślę że dzięki temu organizatorzy TFL dostrzegli mnie i dali szansę pokazania się na TFL 14 w Kraśniku. Postaram się dać z siebie wszystko.Zapraszam Wszystkich moich kibiców do oglądania na żywo mojej najważniejszej walki w karierze.

Kilka dni temu do rozpiski dołączył także Filip Bątkowski, który doskonale rozumie ten fach z racji faktu, iż poza salą treningową, jest również promotorem Armia Fight Night. Tym samym nie ukrywa, że decyzja o walce na TFL 14 ma dla niego szczególne znaczenie:

To dla mnie bardzo sentymentalna decyzja. Po wielu kontuzjach i problemach zdrowotnych chce spełnić swoje marzenie i wejść do klatki. Jestem na każdej gali TFL na których występuje wielu moich zawodników. Uważam że TFL to czołówka w Polskim MMA a ja chcę być jej częścią. Zapraszam wszystkich znajomych oraz rodzinę na TFL 14 do Kraśnika. 

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o