Toni Valtonen o catchweight w walce z Zontkiem: „Organizator poprosił mnie o 97 kg.”

23 maj 2018
0

Małe zamieszanie podczas konferencji prasowej FEN 21, na której Marcin Zontek jako pierwszy poruszył powody, dla których na ostatnią chwilę zmieniono limit wagowy z Tonim Valtonenem z 93 na 97 kilogramów:

Z inicjatywą wyszedł team przeciwny, bo ja szykowałem się na limit półciężkiej. Dotarła do mnie informacja, że będzie to 97 kilogramów. Mi to pasuje z wiadomych przyczyn, bo mniej męki przy zbijaniu, to i samopoczucie będzie lepsze.

O dziwo, podobną wersję opowiedział nam jego rywal z Finlandii. Z tym, że skierował uwagę na organizatora gali:

Nie my poprosiliśmy o 97 kilogramów, Paweł Jóźwiak to zrobił. Ja bez problemu zrobiłbym 93 kilogramy.

Dalej, na moment odeszliśmy od tematu piątkowego pojedynku, by sprawdzić dlaczego Valtonen wyjątkowo późno rozpoczyna fighterski 2018:

W Finlandii nie ma gal MMA, pytałem tu i ówdzie, ale żadne walki nie pojawiły się na horyzoncie. Powiedziałem organizatorowi FEN, że jeżeli Marcin nie ma rywala to ja z nim chętnie zawalczę i oto jestem.

Zapytany ile walk lub lat zamierza jeszcze spędzić ten niespełna 40-letni zawodnik, usłyszeliśmy:

Będę walczył do 50 zawodowej walki. Mam już 45 walkę przed sobą, a więc w sumie zostało mi sześć. Jeżeli nie będę miał urazów, to może nawet dłużej. Zobaczymy.

W kwestii przewidywań rezultatu, Toni odpowiedział krótko:

Zobaczymy w piątek. Nie wiem jak przebiegały przygotowania Marcina, ale liczę że walka będzie dobra. Jeżeli zawalczymy 15 minut, to mam nadzieję że nikt przy tym nie uśnie. Nie chcę mówić żadnego shitu w kierunku rywala, ale na pewno przyjechałem to wygrać.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x