Szpilka i Różalski podsumowują charytatywny mecz Cancer Fighters: „MMA vs Boks”

06 Czerwiec 2018
0
Szpilka i Różalski podsumowują charytatywny mecz Cancer Fighters: „MMA vs Boks”
foto.: fightsport.pl

Nie wynik, lecz idea stojąca za charytatywnym meczem Cancer Fighters: „Gwiazdy MMA vs Gwiazdy Boksu” była tym, co przyciągnęło uwagę kibiców chętnych pomóc w szczytnym celu. Choć rezultat wyniósł 1 do 0 dla reprezentantów formuły mieszanej, liczyła się przede wszystkim suma zebranych pieniędzy, jaką Fundacja Cancer Fighters uzbierała dzięki licznie przybyłym fanom. A pogoda nie sprzyjała tego dnia! W rozmowie z Arturem Szpilką, ten nie szczędził po wszystkim słów zachwytu:

Doceniłem to wszystko na miejscu, kiedy zobaczyłem Aleksa gdy on się rozpłakał. Zrozumiałem jak dużą odpowiedzialność i mogą czynić fajne rzeczy tylko kosztem zjechania się w jedno miejsce o danej porze. To było coś wspaniałego i ludziom się podobało. To było charytatywne, a każdy walczył do ostatniej kropli potu.

Spośród zawodników MMA, piłkarską postawą wyróżniał się przede wszystkim Anzor Azhiev, który strzelił jedyną bramkę, a nie była to łatwa sztuka, gdyż po obu stronach stali zawodowi bramkarze. O zażartym tempie gry, świadczy choćby kontuzja  boksera Kamila Łaszczyka, który ucierpiał po jednej z akcji. Nie trudno zgadnąć, że opcja pomocy bardzo przypadła do gustu Marcinowi Różalskiemu, który większość czasu spędził na ataku, czekając na dobrą okazję:

Nawiązując do tego, że walczyła banda półgłówków, jak mówi się o zawodnikach sportów walki, a jednak potrafiliśmy się zebrać. Każdy dał coś od siebie, wpłacił jakiś grosik i fajnie, bo uzbieraliśmy dla tego Kajtka pokaźną kwotę i Kajtuś będzie miał możliwość powrotu do swojej miłości, jaką jest boks i będzie mógł się spełniać.

Dopisali również lokalni i pobliscy kibice, którzy mimo iż Gorzów został zalany dwa dni wcześniej przez deszcz, a padać przestało na pół godziny przed meczem, to stadion został zapełniony mniej więcej 3000 sprzedanych miejsc.

Podziel się ze znajomymi
  • 26
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o