ACB 88: Karol Celiński pokonał Luke’a Barnatta większościową decyzją w walce wieczoru

16 Czerwiec 2018
0
ACB 88: Karol Celiński pokonał Luke’a Barnatta większościową decyzją w walce wieczoru
foto.: youtube.com

Sporo Polaków wśród obsługi i zawodników na dzisiejszej gali w Brisbane, ale nader wszystko mnóstwo powodów do radości dla rodzimych fanów. Po szybkim zwycięstwie Marcina Helda, przyszedł czas na Karola Celińskiego (16-6-1), który sprawił Luke’owi Barnattowi nie lada problem w 1 rundzie. Anglik zdołał odpracować, ale nie na tyle żeby wypracować zwycięstwo.

Runda 1.

Karol wszedł zamaszystymi sierpami, Anglik nie pozostawał bierny i kontrował. Przypadkowy palec w oko Polaka, na moment przerywa starcie. Celiński skontrował low kicka i od razu oddał ciosami. Obaj zawodnicy stoją blisko siebie, a zasięgu im nie brakuje. Barnatt trafił kontrą po zakroku, ale olsztynianin oddał po swojemu. Za chwilę poprawił mocnym prawym, który zmusił Luke’a do wycofania się. Karol nie czekał i ruszył za rannym Barnattem. Ten jakimś cudem przetrwał baraż celnych ciosów i walka wróciła na środek. Ochraniacz na szczękę na moment przystopował akcję i zmylił sędziego, który nie wiedział któremu zawodnikowi go oddać.

Runda 2.

Tempo walki nie zwolniło, a zaciętość ciosów wyraźnie wzrosła po obu stronach. Inicjatywa delikatnie po stronie Barnatta, ale Polak zdołał trafić pięknym lewy prawy. Celiński ewidentnie szuka dobrej okazji do zadania ciosu, tymczasem Luke klinczuje ale tylko na moment. Karol stara się odrobić stracone punkty. Luke zastopował ciosem atak olsztyńskiego fightera, by za chwilę trafić dobrymi kombinacjami na przerwanie ataków Anglika. Jedno z kolan Barnatta odebrało nieco oddechu Celińskiemu, którego mowa ciała zdradziła skutki ciosu.

Runda 3.

Krok po kroku, Luke ustawia sobie Karola na mocne uderzenie i spychając go pod siatkę. Polak przerwał impas ciosami, ale inicjatywa wciąż po stronie Barnatta. Na minutę przed, Karol zdołał przechwycić nogę i obalić. Defensywa Barnatta niestety na wiele mu nie pozwoliła i akcja po 20 sekundach przeniosła się do stójki.

Wydawało się, że inicjatywa delikatnie po stronie Luke’a Barnatta, ale ostatecznie sędziowie przyznali większościową decyzję dla Celińskiego. Z pomocą tłumacza trenera, szczęśliwy Karol skomentował:

Luke jest najwyraźniej bardzo twardy, bo ja mam bardzo ciężką rękę. Pas jest tutaj (pokazując na swoją miednicę)

Podziel się ze znajomymi
  • 431
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o