ACB 88: Luke Barnatt chce rewanżu i oficjalnej zmiany wyniku z Celińskim na zwycięstwo

20 czerwiec 2018
0
ACB 88: Luke Barnatt chce rewanżu i oficjalnej zmiany wyniku z Celińskim na zwycięstwo
foto.: instagram.com

Efektowne starcie Luke’a Barnatta z Karolem Celińskim, które zakończyło się bliskim większościowym zwycięstwem Polaka, spotkało się z oficjalnym sprzeciwem Anglika. „Biglslow” już chwilę po walce nie zgadzał się z punktacją, a teraz podjął oficjalne kroki do unieważnienia rezultatu, o czym poinformował za pomocą Instagrama:

Thank you for the floods of messages coming in from all over the globe, regarding the robbery I suffered last weekend @acb_mma they have come from so many people I wouldn’t expect to back me, aswell as my supporters. I am officially appealing the decision and hunting for my revenge. I have questioned the decision through the best channels I know and have gone directly to the owner and head of ACB @mairbek_khasiev as I know he prides himself in making sure that ACB is a league that runs on honor and any mistakes are dealt with correctly. I have also appealed the decision through @herbdeanmma who is in control of handling the officials and any appeals with @acb_mma Me and @karol_celinski fought our hearts out in the cage on Saturday night in Brisbane, I came out of round 1 battered and bruised taking a lot of damage early in the fight, I pushed through, overcame the adversity and did EXACTLY what fighting is all about, I dug deep, pushed myself and came back in the second & third round, rocking and nearly finishing Karol in the 2nd round where he was saved by the Bell, and then dominating the pace and pressure as well as out striking him in the 3rd. All you need to do is watch Karol’s face when the decision is called he is amazed to be announced the winner… please watch the fight and share your opinion of the result here, I am not trying to do anything here apart from seek justice, this is not the first time i have been through this and I know first hand the damage these sort of decisions cause to careers, I will not sit by and let it happen to me again, and you can really HELP! PLEASE watch the fight and share your view below (link in my bio)

Post udostępniony przez Luke Barnatt (@lukebarnatt)

Chwilę po oświadczeniu, skontaktowaliśmy się z Barnattem, aby szerzej poruszyć kwestię odwołania i zapytać czego oczekuje od komisji sędziowskiej.

Czuję, że wygrałem więc złożyłem apelację o zmianę na zwycięstwo. Nie wiem dokładnie jak wygląda ten proces i poinformowałem sędziego Herba Deana, który jest w 30 godzinnej podróży powrotnej z Australii. Nie wiem więc dokładnie jak to działa, ale byłem w podobnej sytuacji w przeszłości, np. w walce z Seanem Stricklandem, ale wtedy powiedziałem sobie „OK, to nie ma znaczenia”, ale to ma znaczenie. Koniec końców, powinno być właściwie i robię co w mojej mocy, żeby zmienić wynik.

1 rundę przegrałem z całą pewnością, gdzie Karol zamroczył mnie, byłem w niebezpieczeństwie ale nie powalił mnie na ziemię. Przeżyłem to, więc to nie tak że uratował mnie sygnał kończący rundę. To jednak tyle w temacie, przegrałem rundę ale wróciłem w drugiej, gdzie mogłem go skończyć, a później zwyciężyłem trzecią.

Wciąż mam kontrakt z ACB i organizacja jest dla mnie bardzo ważna. Każda przegrana faktycznie dla mnie bardzo ważna i to nie fair. Jeżeli jednak nic nie powiem, nikt nie zrobi niczego w moim imieniu. Mnóstwo ludzi powiedziało, że wygrałem, nawet Scott Askham z którym się nie lubimy, napisał do mnie.

Pięciu sędziów punktowych zamiast trzech, to ciekawa alternatywa ACB, która niestety i tak nie poradziła sobie w oczach Barnatta z problemem złego punktowania:

Jeden sędzia dał 10-8 w pierwszej rundzie dla niego, ale druga i trzecia to ja napierałem, a on unikał walki będąc zmęczonym. Nie da się na to spojrzeć inaczej. Karol to dobry facet, rozmawialiśmy trochę po walce. Nie mam z nim żadnego problemu, to nie jego wina. Wiem, że ciężko odwrócić takie decyzje, ale robię co w mojej mocy. Fakt, że Karol zapytał Cię o rezultat, a ja wiem i jestem przekonany, że wygrałem. On nie jest przekonany o swoim zwycięstwie. Spójrzcie na jego zaskoczony wyraz twarzy, gdy ogłaszano decyzję. Myślę, że tu chodzi o system punktowania, który wymaga zmian. Byliśmy na neutralnym gruncie, międzynarodowi sędziowie… choć był chyba jeden polski sędzia, który punktował dla Karola i to jest ten element, który kwestionuję. Gdyby nie on, mielibyśmy remis ale i tak nie wierzę w remis, bo wygrałem.

W sytuacji gdy olsztyński fighter jest już na dobrej drodze do zdobycia pasa jeszcze w tym roku, Luke ma jednak inną alternatywą dla Karola i organizacji:

Bez względu na wynik protestu, ACB nie powinno mu pozwolić od razu walczyć o pas i powinni najpierw zrobić rewanż. Już prosiłem o drugą walkę matchmakera. Z całą pewnością go pokonałem. Jeżeli nie wynik, to będą musieli mi dać rewanż.

Jednocześnie zachęcamy tych z Was którzy nie widzieli walki, do video lektury poniżej a już niebawem umieścimy w temacie video wywiad z Anglikiem.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x