EFC: Podwójny mistrz Dricus Du Plessis odmówił walki z pretendentem Brendanem Lesarem

11 czerwiec 2018
7
EFC: Podwójny mistrz Dricus Du Plessis odmówił walki z pretendentem Brendanem Lesarem

Sprawy najwyraźniej przybierają gorący zwrot w przypadku relacji pomiędzy afrykańską organizacją EFC, a jej podwójnym posiadaczem pasów Dricusem Du Plessis (12-1), który nie tak dawno dodał do kolekcji tytuł mistrzowski KSW. Wg oficjalnego komunikatu od lokalnego promotora Extreme Fighting Championship, podwójny mistrz odmówił obrony pasa w starciu z pretendentem Brendanem Lesarem (2-0):

Lesar zapracował na status pretendenta po tym, jak wygrał ubiegłoroczne Reality Show the Fighter, w którym oglądaliśmy 11 niepokonanych zawodników z całego świata, którzy starli się ze sobą w nokautującym turnieju. Niedoceniany od początku, wywalczył sobie drogę czterema zwycięstwami aż do 1-go miejsca. Równocześnie zagwarantował sobie pozycję pretendenta do pasa EFC w wadze średniej. Gdy Du Plessisowi zaoferowano obronę pasa wagi średniej, ten odrzucił propozycję walki.

Na pierwszy rzut oka, sprawa może wyglądać jakby Dricus dodał nieco polityki do swojej gry i uważnie dobiera obecnie kolejne wyzwania. Tym bardziej, że jako nowy mistrz KSW jest tym bardziej cennym zawodnikiem na światowej mapie. To może nie być w smak organizacji EFC, które potrzebuje aby ruszyć którąś z dwóch kategorii, które blokuje obecnie Du Plessis. Niebawem powinniśmy usłyszeć więcej szczegółów w sprawie.

Tymczasem, rodzime KSW przygotowuje się już do październikowej gali w Londynie, gdzie ciekawym pomysłem byłoby starcie Dricusa z Dawidem Zawadą, który od dawna próbuje zajść za skórę pogromcy jego klubowego kolegi Roberta Soldica. Waga półśrednia nie ma w tej chwili lepszego kandydata, co zresztą potwierdził sam posiadacz pasa na swoim Instagramie.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TwojStary
TwojStary
4 lat temu

Lubię Sagata, życzę jak najlepiej, ale najpierw widzę Dawida z Borysem w ringu. I zdziwiłbym się gdyby tasmański nie wygrał.

anonim
anonim
Reply to  TwojStary
4 lat temu

Borys by go rozjebał znowu w 1 rundzie przez poddanie

Asd
Asd
4 lat temu

Dawid Zawada do boju!

Zawodnik32
Zawodnik32
4 lat temu

Czy za odmową pojedynku nie stoi czasem pan Maciej K. i Martin L. ? Przpuszczam, że jako mistrz ich prestiżowej organizacji, dostał zupełnie przypadkowy telefon, aby odrzucił pojedynek w EFC,albo… (Tutaj rozmowa tajna).
Szkoda, bo gość mógłby walczyć z normalną częstotliwością mieszając występy tu i tu. A tak… 1-2 walki w roku.

anonim
anonim
Reply to  Redakcja MMAnews.pl
4 lat temu

To fakt, powiedział…

WM
WM
Reply to  Zawodnik32
4 lat temu

Walka co 7-9 miesięcy w „najlepszej” federacji w europie Ksw.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x