Esparza oskarżyła Claudię Gadelhę o nielegalne smarowanie podczas walki na UFC 225

12 Czerwiec 2018
0
Esparza oskarżyła Claudię Gadelhę o nielegalne smarowanie podczas walki na UFC 225
foto.: ufc.com

Wydaje się, że tabun ludzi z Komisji Sportowej czuwający nad równymi szansami dla obu stron podczas walk, rozwiąże problem nielegalnej przewagi dla jednego z fighterów, ale nic bardziej mylnego wg Carli Esparzy. We wczorajszym The MMA Hour, była mistrzyni oskarżyła Claudię Gadelhę dwa dni po niejednogłośnej przegranej na UFC 225, że Brazylijka użyła nielegalnych substancji smarujących wiedząc, że tym samym pozbawi Amerykanki jej najmocniejszego zapaśniczego argumentu:

Ona oszukiwała podczas walki. Nasmarowała się czymś przed pojedynkiem. Rozważałam, żeby między rundami powiedzieć o tym sędziemu, ale nie wiedziałam jak do tego podejść. To mocno podejrzane, obejrzałam jeszcze raz nasz pojedynek i widziałam jak moje ręce się ześlizgują. Nawet gdy próbowałam chwycić balachy, moja ręka się ześlizgiwała. Claudia jest oszustką, ale to mnie wcale nie dziwi. W mojej opinii ona była i jest oszustką cały czas. Jest jak jest.

Carla przyznał, że nigdy wcześniej nie miała podobnego doświadczenia, ale jednocześnie nie wydawała się zaskoczona „brudnym stylem” swojej rywalki:

Nikt mnie nie ostrzegał wcześniej na jej temat, ale jak mówię nie jestem zaskoczona, bo ona zawsze znalazła jakiś sposób w swoich walkach. Jestem zawiedziona, bo mimo iż czułam że wygrywam, to mogłam jeszcze bardziej podkreślić swoją dominację w walce. Claudia, jesteś oszustką. To nie fajne. O ile pamiętam, nie przydarzyło mi się to wcześniej. Żałuję, że nie powiedziałam nic sędziemu. Nie wiem czy sprawiłoby różnicę. Wiem, że ludzie robili to przez wiele lat, ale nigdy tego nie doświadczyłam osobiście. Swoim trenerom powiedziałam dopiero po pojedynku. Byłam zdenerwowana.

Choć Gadelha została mocno wygwizdana za każdym razem, gdy próbowała zabrać głos po przyznaniu jej zwycięstwa, Esparza nie znajduje pocieszenia w słowach otuchy od fanów:

Czułam, że miałam za sobą fanów i na pewno sprawia to, że czuję się lepiej. Z drugiej strony nie przybliża mnie to do pasa i nie wpływa pozytywnie na moje zarobki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o