USADA powodem dla którego Josh Barnett odszedł z UFC

23 Czerwiec 2018
0
USADA powodem dla którego Josh Barnett odszedł z UFC

Zawodnik z długą historią dopingu w tle, kilka dni temu po raz drugi w karierze rozstał się z UFC. W oficjalnym oświadczeniu dla ESPN, Josh Barnett zdradził powody, które kierowały nim przy podejmowaniu decyzji:

To prawda, że poprosiłem o zwolnienie z umowy i teraz ustalamy jeszcze jej warunki. ZUFFA była wspaniałą firmą, gdy ponownie podpisałem umowę z UFC. Dotrzymali każdej złożonej obietnicy i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa.

Najwyraźniej jego stosunek do organizacji zmienił się od czasu, gdy kierownictwo przejęli nowi właściciele, a do gry wkroczyła USADA, która mocno zacisnęła pasa i zmniejszyła zawodnikom pole manewru… nie zawsze sprawiedliwie. „Warmaster” przekonał się o tym  na własnej skórze, gdy 15 miesięcy walczył z oskarżeniem o doping i wygrał. Koszt był jednak wysoki:

Po wszystkim co przeszedłem z USADA, nie czuję się komfortowo oddając im kontrolę nad swoją karierą w UFC.

Kibice już teraz szumnie huczą w internecie o potencjalnym transferze do Bellatora. Póki co tylko czysto teoretycznie, ale przy obecnym narybku weteranów, to kto wie. Dla fanów klasyki, zaserwowaliśmy oczywiście pamiętne zdjęcie z Pride FC 32, gdzie mierzył się z Pawłem Nastulą. Łatwo nie było!

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o