Josh Barnett poza UFC

autor:
22 Czerwiec 2018
0
Josh Barnett poza UFC

Prawie 5 lat od momentu podpisania kontraktu z UFC, weteran ringów i klatek Josh Barnett (35-8), został zwolniony z obowiązującej umowy. Informację przekazał portal mmajunkie.com, który powołał się na anonimowe źródła wewnątrz organizacji.

Amerykanin miał przez chwilę zakaz pojedynków po tym, jak po raz kolejny w jego organizmie wykryto nielegalne środki dopingujące. 40-latek zarzekał się jednak, że wykryty u niego „Sarm” (red. selektywne modulatory receptora androgenowego) został przyjęty bez jego wiedzy, co w konsekwencji zakończyło się pozwem względem firmy produkującej suplementy rzekomo zawierającej zabronioną substancję.

„Warmaster” ma już długą historię oblanych testów antydopingowych. Najpierw, gdy w 2002 pozbawiono go pasa wagi ciężkiej UFC, później w 2010 po walce na gali Afflicion i teraz po raz trzeci po pojedynku z Andrei’em Arlovskim. Nie możemy więc wykluczyć, że zawodnik zwyczajnie zawarł porozumienie z organizacją wiedząc, że i tak będzie zablokowany na 4 lata. Polscy kibice pamiętają go przede wszystkim po starciu z Pawłem Nastulą w czasach, gdy judoka jako pierwszy z naszego kraju, walczył w legendarnym Pride FC. W międzyczasie, Barnett zaangażował się wspólnie z Kazushim Sakurabą w grapplingowy projekt Quintet, który skupia czołowych „chwytaczy” z całego świata.

Podziel się ze znajomymi
  • 10
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o