Josh Koscheck oficjalnie zakończył karierę MMA

29 Czerwiec 2018
3
Josh Koscheck oficjalnie zakończył karierę MMA
foto.: mmajunkie.com

Mieszane sztuki walki przechodzą poważne przerzedzenie szeregów wśród najbardziej rozpoznawalnych nazwisk w historii tego sportu i fala ogłoszeń zakończenia kariery przez kolejnych fighterów, dopiero przybiera na sile. Do grona emerytowanych, dołączył właśnie uczestnik legendarnego programu The Ultimate Fighter 1 – Josh Koscheck (17-11). Wiadomość ogłosił na łamach programu The Luke Thomas Show:

Nigdy nie wiadomo i kiedyś może jeszcze wrócę. To co było najbardziej znaczące pod koniec mojej kariery to fakt, że przegrywałem. To mnie bolało jako fightera, to bolało moje ego, gdzie w tej branży każdy zawodnik ma wielkie ego. Nie miałem już tego czegoś, nie mogłem współzawodniczyć z młodszymi. Czułem się świetnie na macie treningowej i chyba nigdy nie byłem w lepszej dyspozycji fizycznej niż teraz w wieku 38, 39 i 40 lat. Nie ujmując niczego żadnemu z moich rywali, miałem duże kontuzje i ogromne bóle z tym związane. Przechodząc do Bellatora, miałem ogromny ból szyi i nie potrafiłem z tego wyjść. Nie byłem w stanie pokonać swoich urazów i one wciąż mi dokuczają, co jest bolączką w życiu każdego zawodnika MMA. Teraz jednak będę używał mózgu zamiast rąk, szyi i pozostałych.

Koscheck stoczył wiele pamiętnych bojów i był jednym z pierwszych, który dzielił publiczność na tych, którzy go kochają i tych, którzy nie darzą go sympatią. Sportowych umiejętności i widowiskowego stylu walki, nie można było mu jednak odmówić. Większą część kariery spędził w UFC, by w 2017 przejść na moment do Bellatora. Od 2012 przegrał sześć pojedynków z rzędu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
W.MrozowskiZawodnik32 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o