Kacper Formela przed Babilon MMA 4: „Brzezowski to kolejna przeszkoda na drodze do marzeń.”

01 Czerwiec 2018
0

Przy okazji zbliżającego się Babilon MMA 4, porozmawialiśmy z Kacprem Formelą (7-1), który jak najemnik porusza się pomiędzy kolejnymi organizacjami w kraju i za granicą, by jeszcze nigdy nie stoczyć dwóch walk dla tego samego pracodawcy. Zapytany o to, czy tym razem znalazł swój dom, odpowiedział:

Nie mogę za bardzo mówić o swoim kontrakcie, bo od tego jest manager, a ja nie chcę się mieszać w jego sprawy. Ja jestem zawodnikiem, który nie chce się za bardzo wiązać na dłużej ze względu na marzenia i cele, które sobie wysoko i jasno postawiłem. Jeżeli w przyszłości nie wypali to co bym chciał, to może kiedyś się z kimś zwiążę na stałe.

8 czerwca zmierzy się z wszechstronnym Adamem Brzezowskim, z którym mijał się na wspólnych galach i jak twierdzi, potraktuje go jako motywację do realizacji własnych celów:

Osobiście się nie znamy, ale znam się z jego trenerem na gali w Międzychodzie i pozdrawiam organizatora Przemysława Kniocha. Adam to kolejna przeszkoda na mojej drodze do marzeń. Zmierzymy się w 70 kilogramach, gdzie ja przychodzę z 66 kg. Zobaczymy jak to będzie wyglądać, gdyż cały czas rosnę. Wcześniej ważyłem na co dzień około 72 kilogramyi nie było problemu żeby zejść. Teraz ważę więcej i każde zbijanie kosztuje mnie już trochę zdrowia, a ja nie chciałbym zejść po karierze w MMA jako wrak. Brzezowski z kolei schodzi z półśredniej do lekkiej, więc to będzie ogromna przepaść dwóch kategorii wagowych. Nie przejmuję się się jednak, bo trenuję na co dzień z cięższymi sparringpartnerami.

Polski Machida cały czas pozostaje w głębi wierny ideałom karate, ale koncentruje się przede wszystkim na rozwoju w formule mieszanej:

Stricte karate trenuję rzadko, raczej okazjonalnie. Startować w zawodach już tego nie robię, a na obozach nie sparuję bo moi koledzy trenują wówczas pod Mistrzostwa Świata i Europy, gdzie potrzebują już zawodników konkretnie pod karate. Moja szybkość z karate już nieco uciekła, a w MMA jest inaczej.

Więcej w wyjątkowo długim i ciekawym wywiadzie powyżej a poniżej nowy highlight w jego wykonaniu!

Podziel się ze znajomymi
  • 88
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o