Mateusz Zawadzki przed Babilon MMA 4: „Wróciłem, bo chciałem sobie coś udowodnić.”

05 czerwiec 2018
0

Gala w Ełku bez braci Zawadzkich, nie mogłaby się odbyć. Po angażu młodszego Mateusza Zawadzkiego (13-3-2) na Babilon MMA 4, skontaktowaliśmy się z zawodnikiem, aby usłyszeć co skłoniło go do odłożenia planów zakończenia zawodowej kariery, którą kontynuuje od wygranej w kwietniu:

Skłoniła mnie do tego namowa pewnych osób i dobra propozycja. No i profity z pracy, którą wykonuję. Chciałem sobie samemu coś udowodnić, tym bardziej że wcześniej na Mistrzostwach Wojska Polskiego wygrałem z Dominikiem Chmielem i gdy padła ponowna propozycja walki z nim, wiedziałem że nie jest łatwym rywalem a przy okazji będę mógł sobie coś udowodnić. Ponadto, nigdy nie chciałem kończyć kariery z porażką.

Już 8 czerwca zmierzy się z Piotrem Niedzielskim, niegdyś klubowym kolegą Mateusza Gamrota z którym walczył w 2013:

Nie ubliżając Piotrowi Niedzielskiemu, ale myślę że to nie ta liga co Mateusz Gamrot. Tak, jest wszechstronnym zawodnikiem ale brakuje mu do wspomnianego „Gamera”. W tym pojedynku będę cięższym zawodnikiem, bo on idzie z 70 kg, więc tu powinienem mieć przewagę. Ja wagę praktycznie mam już zrobioną i czuję się świetnie, od pół roku jestem na bardzo mocnych obrotach i nie miałem żadnej kontuzji. Ogólnie te ostatnie pół roku, to najlepszy okres mojej kariery.

Póki co, „Barni” zamierza traktować każdy pojedynek z osobna, nie planując za bardzo do przodu:

Nie nastawiam się na robienie wielkiej kariery, co będzie to będzie. Skupiam się przede wszystkim na życiu, stabilizacji życiowej. W pracy mam profesjonalne warunki do przygotowań. Poza tym wolę trenować w wojsku, niż się czołgać. Druga sprawa, to dobra propozycja ze strony Babilonu, telewizja, profity w pracy, to wszystko owocuje. Moja wygrana na pewno odbije się dużym echem w Wojsku. Rywal też mi pasuje.

Aktualnie podpisaliśmy z Babilonem kontrakt na jedną walkę na lepszych warunkach, niż gdybym zrobił to podpisując na cztery. Wolę wygrać pojedynek i później rozmawiać dalej.

Bilety na Babilon MMA 4 dostępne w internetowej sprzedaży na www.eventim.pl.

Podziel się ze znajomymi
  • 31
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x