Nieudany powrót legendarnego „Zuluzinho” na Imortal FC 9 w Brazylii

autor:
03 Czerwiec 2018
0
Nieudany powrót legendarnego „Zuluzinho” na Imortal FC 9 w Brazylii
foto.: twitter.com

Podczas Imortal FC 9 w brazylijskim Maranhao, do klatki powrócił weteran Pride oraz jeden z najbardziej charakterystycznych zawodników MMA, popularny wielkolud Zuluzinho (9-9-0), który po raz pierwszy stanął na macie klatki od niespełna ośmiu lat. Jego przeciwnikiem był doświadczony Edvaldo de Oliveira (37-26-0). Pojedynek odbył się w limicie kategorii superciężkiej.

Zuluzinho ostatni raz walczył w listopadzie 2010 roku, gdzie przegrał przed czasem z Geronimo Dos Santosem, po czym jego kariera zawodnicza została zastopowana przez chorobę żylną, zakrzepicę. Wczoraj, w swoim rodzinny mieście, wielki 40-latek powrócił do akcji, wchodząc na zastępstwo do walki z Edvaldo de Oliveirą. Pomimo przewagi gabarytów i 152 funtów wagi na swoją korzyść, Zuzuzinho został skutecznie rozbity kopnięciami, po których nie mógł kontynuować pojedynku. W konsekwencji po pierwszej odsłonie starcia narożnik wraz z zawodnikiem skapitulowali.

Ciekawe jest to, jak dalej potoczą się losy Zuluzinho. Póki co nie wiadomo czy był to jednorazowy występ na otarcie „rdzy ringowej” i sprawdzenie czy kontynuowanie kariery jest opłacalne, czy pomimo porażki, będziemy świadkami kolejnych występów brazylijskiego giganta. Co by się nie stało, pamiętamy jego legendarne boje w organizacji Pride z Fedorem Emelianenko, Antonio Rodrigo Nogueirą czy Butterbeanem.

https://twitter.com/Jolassanda/status/1003113917395202049
https://twitter.com/Jolassanda/status/1003117592746307590

Podziel się ze znajomymi
  • 2
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o