Bartosz Fabiński po wygranej z Meekiem: „Nie mogłem żyć bez MMA.”

23 Lipiec 2018
0
Bartosz Fabiński po wygranej z Meekiem: „Nie mogłem żyć bez MMA.”
foto.: ufc.com

Trzecie zwycięstwo Bartosza Fabińskiego w oktagonie UFC było tym bardziej istotne, że udowodniło iż warszawski fighter nie wypadł z rytmu i wciąż ma to coś, by współzawodniczyć na najwyższym poziomie. W zbiorowym wywiadzie po wygranej z Emilem Meek w Hamburgu, podsumował swojego norweskiego rywala:

Cieszę się, że wygrałem i uważam, że był to świetny rywal po trzyletniej przerwie. Nie wiem czy będzie jakiś dodatkowy efekt medialny (z racji popularności Norwega). Mam bardzo duży szacunek do Emila, którego znałem już wcześniej i jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem.

Było tak jak się spodziewałem, bo wiedziałem że dobrze wstaje na nogi i ciężko będzie go utrzymać na ziemi. Po raz kolejny muszę oddać szacunek mojemu trenerowi Robertowi Joczowi, który rozgryzł mojego przeciwnika i podczas przygotowań naśladował jego styl walki. Dzięki temu łatwiej było mi się przygotować.

Był moment w którym nie czułem się pewnie, ale też nie czułem dużego zagrożenia z jego strony. To w jaki sposób odbiegałem od niego w pewnym momencie walki, było częścią naszego planu.

Ponad dwa i pół roku przerwy w których „Rzeźnik” zajmował się swoim prywatnym biznesem było potrzebne, by zrozumieć jedną istotną rzecz:

Byłem w tym czasie kowbojem. Poważnie… Miałem swój biznes, który prowadziłem ale uznałem, że nie mogę bez tego żyć. Na nagraniu widać było, że się uśmiecham wychodząc do oktagonu i czułem, że wracam tam gdzie moje miejsce. Był taki moment w moim życiu w którym myślałem, że już nie wrócę, ale cały czas byłem blisko sportu i pomagałem kolegom klubowym.

Mimo, że jest już koniec lipca i przed chwilą Bartosz stoczył mocne 15 minut w ośmiokątnej klatce, chciałby wrócić do akcji jak najszybciej to możliwe:

Tak, zdecydowanie chciałbym wrócić do oktagonu jeszcze w tym roku.

Podziel się ze znajomymi
  • 98
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o