Fundacja Cancer Fighters: Stilon Gorzów nie rozliczył się z meczu charytatywnego boks vs MMA

02 Lipiec 2018
0
Fundacja Cancer Fighters: Stilon Gorzów nie rozliczył się z meczu charytatywnego boks vs MMA
foto.: facebook.com

Bardzo smutną informację opublikował założyciel fundacji Cancer Fighters – Marek Kopyść, którego kojarzymy z wielu akcji charytatywnych na rzecz walki z nowotworami. Jedną z nich był niedawny mecz piłki nożnej, w której zawodnicy MMA i boksu, we współpracy z licznie przybyłymi fanami, postanowili pomóc potrzebującemu Aleksowi. Problem w tym, że najwyraźniej część zebranej kwoty pieniędzy z puli ponad 100 tysięcy złotych, została póki co w niewłaściwej kieszeni:

 Brak pieniędzy od Stilonu Gorzów dla Fundacji za mecz charytatywny!

Podczas meczu charytatywnego, który odbył się w Gorzowie 2 czerwca br. zbieraliśmy na protezę dla Aleksa oraz wsparcie dla innych podopiecznych Fundacji Cancer Fighters.

Podczas całego meczu udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych, jednak część środków (ok. 45 tysięcy) z biletów nie została nam przekazana.
Kwota ta jest nadal w posiadaniu systemu KupBilet.pl, ze względu na to, że ZKS Stilon Gorzów uchyla się od wystawienia faktury i przelania środków na konto Fundacji.

ZKS Stilon Gorzów reprezentowany przez Pana Prezesa Piotra Biłkę najpierw uchylał się od zapłaty, mówiąc o zajęciach komorniczych klubu, następnie wyrażając wolę znalezienia rozwiązania, aby ostatecznie w piątek 29 czerwca br. stwierdzić, że umowa na organizację meczu jest nieważna.

Na mocy umowy z Fundacją, należna kwota dla Stilonu za organizację meczu wyniosła 9 249 złotych netto (12 tysięcy złotych brutto), z czego 11 tysięcy złotych brutto zostały wpłacone w formie zaliczki jeszcze przed meczem.

W całym tym zamieszaniu najbardziej przykre jest zachowanie aktualnego Prezesa Stilonu, który uczestniczył w meczu z wygranej licytacji.

Kolejne jego działania, czyli afiszowanie się w mediach społecznościowych zdjęciami z meczu charytatywnego, a jednocześnie brak przekazania pieniędzy należnych Fundacji, są trudne do zrozumienia.

Czekam na informację, kiedy otrzymamy zaległe pieniądze od Stilonu Gorzów.

Mam nadzieję, że ten post w tym pomoże i że ta sprawa przestanie być wykorzystywana w wewnętrznych „gierkach” klubu.

Proszę pamiętajmy, że chodzi o dobro dzieci, a zdjęciami i słowami bez czynów nie zapewnimy im leczenia.

Liczymy, że sprawa znajdzie swoje pozytywne zakończenie, bo póki co temat odbił się szerokim echem wśród lokalnej społeczności i wywołał spore oburzenie. Nie chcielibyśmy być w skórze człowieka odpowiedzialnego za całe zamieszanie.

UPDATE: Po skontaktowaniu się z założycielem fundacji Cancer Fighters, usłyszeliśmy iż sprawa jest w toku i całość powinna znaleźć rozwiązanie na dniach, może nawet dzisiaj.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o