Gerald Meerschaert: „Piechota chyba nie zakładał, że będę aż tak dobry w parterze.”

07 Lipiec 2018
0
Gerald Meerschaert: „Piechota chyba nie zakładał, że będę aż tak dobry w parterze.”
foto.: ufc.com

Zimny kubeł wody otrzymał wczoraj Oskar Piechota w gorącym Las Vegas, gdy po pierwszej bardzo mocnej rundzie otwierającej TUF 27 Finale, w drugiej był już cieniem samego siebie. Do końca jednak odmawiał uznać wyższość ciosów rywala, a później nie odklepał gdy Gerald Meerschaert dążył do duszenia, co na bardziej doświadczonym Amerykaninie wywarło mocne wrażenie:

Oskar zrobił świetną robotę w kwestii pracy w oktagonie. To była walka o to, kto lepiej ułoży stopy względem rywala. On trzymał swoją przednią nogę w pozycji na zewnątrz od mojej nogi wykrocznej. Do tego naprawdę mocno uderza. Miałem mroczki przed oczami kilka razy. Nie na tyle żeby mnie zatrzymać, ale na pewno to odczułem. Musiałem się więc jedynie upewnić, żeby wyjść z trudnych sytuacji. Czułem, że mocno się zmęczył bo włożył w to naprawdę sporo energii. Chyba nie zakładał, że będę aż tak dobry w parterze.

Przed pojedynkiem, Meerschaert dokładnie przestudiował zachowania Polaka, dzięki czemu był w stanie wyczytać z mowy ciała rywala właściwy moment do ataku:

On walczył z gośćmi, którzy byli mocni głównie na początku. Widziałem sporo walk w których się cofał, choć tu był był nieco agresywny. Był niepokonany. Był nieco silniejszy niż się spodziewałem. Wiedziałem, że uderza mocno ale on zadaje naprawdę cholernie mocne ciosy. Ma bardzo dobre jiu jitsu, ale za każdym razem za bardzo chciał zajmować kolejne pozycje, zamiast utrzymywać je i zapewnić sobie kontrolę.

Cały czas wracał po ciosach, ale na pewno zapewniłem mu wstrząśnienie zanim go zadusiłem. Mój narożnik mówił, że widział małe klepnięcie gdy zakładałem mu anakondę w 1 rundzie, ale ja niczego nie czułem bo ściskałem go z całej mocy. Jak mówiłem, uderzałem w niego wszystkim i gdy tylko zauważyłem, że oddał szyję, musiałem go zadusić do nieprzytomności. Myślę, że mógł próbować wykonać ruch do odklepania, ale było już za późno.

Całość wypowiedzi, możecie zobaczyć na video.

https://www.youtube.com/watch?v=lseFRxfedgs

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o