Jose Aldo znokautował Jeremy’ego Stephensa po ciosie na wątrobę w 1 rundzie

29 Lipiec 2018
0
Jose Aldo znokautował Jeremy’ego Stephensa po ciosie na wątrobę w 1 rundzie
foto.: ufc.com

Rewelacyjny powrót Jose Aldo w Calgary, który potrzebował niecałej rundy, by zatrzymać niebezpiecznego Jeremy’ego Stephensa i zdobyć pierwsze zwycięstwo od lipca 2017. Brazylijczyk miał przez moment trudy w odnalezieniu dystansu po mocnych ciosach rywala, ale gdy trafił go na wątrobę, był to początek końca walki na jego korzyść.

Runda 1.

Jose rozpoczął wysokim kopnięciem na blok. Jeremy oddał low kickiem, by poszukać kolana z klinczu. Obaj poszli cios na cios, czekając twarzą w twarz na kolejną okazję. Brazylijczyk trafił dobrym podbródkowym. Stephens zagroził Jose trafieniem i zepchnął go pod siatkę, zmuszając go do odpowiedzi za wszelką cenę. Stephens zaliczył rozcięcie pod prawym okiem, ale na pewno zyskał szacunku u swojego rywala po poprzedniej akcji. Aldo trafił na korpus i zranił Stephensa, który padł na ziemię. Jose doskoczył do rannego rywala i ciosami zmusił sędziego do przerwania walki. Amerykanin zdawał się jeszcze protestować, ale decyzja była słuszna.

Po wszystkim, emocjonalny Jose Aldo skomentował:

Dziękuję wszystkim w Brazylii, bardzo cieszę się że jestem tu w Kanadzie. Jeremy był bardzo twardym rywalem i trochę obawiałem się o wynik. Trenowałem jednak bardzo ciężko i jestem szczęśliwy ze zwycięstwa. Mistrz powrócił, a teraz pozostaje mi jedynie potwierdzić to walkami.

Przy okazji pojedynku, Jose podkreślił pozycję lidera w ilości zwycięstw pośród zawodników wagi piórkowej i to samo w ilości nokautów w tejże dywizji.

Podziel się ze znajomymi
  • 79
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o