Łukasz Parobiec nie zgadza się z kontrowersyjnym remisem na BAMMA 36: „Lewisa zabrał ambulans.”

03 lipiec 2018
0
Łukasz Parobiec nie zgadza się z kontrowersyjnym remisem na BAMMA 36: „Lewisa zabrał ambulans.”
foto.: bamma.com

Większościowy remis to rezultat czwartkowej mocno oczekiwanej walki BAMMA 36, na której Łukasz Parobiec (13-7-1) zmierzył się z niepokonanym Chi Lewisem-Parrym (6-0-1). Wynik pojedynku wstrząsnął angielską sceną, gdy sędziowie orzekli iż żaden z zawodników nie wygrał. Po wszystkim skontaktowaliśmy się z polskim fighterem, który również był mocno zniesmaczony punktacją:

Wziąłem tę walkę na 2 tygodnie przed i tyle czasu miałem na trening. Położyłem nacisk na cardio, a plan miałem taki żeby punktować i szukać mocnego uderzenia. Pracowałem, uderzałem a kiedy atakowałem to on uciekał i nie wdawał się w wymiany. Kopnął mnie może ze 3 razy mocno i do tego jakieś 2 proste. Reszta wchodziła na blok i dalej ucieczka, gdy atakowałem. Wszyscy Anglicy pisali, nawet nie moi znajomi, że co to w ogóle za wynik.

Jak to często bywa w przypadku weteranów MMA, polityka i protesty, to nie ich styl. Podobnie jest w przypadku Łukasza:

Pytałem trenera i powiedział, że korupcja jest tak duża, że niewiele się da w tym przypadku. Parry’ego dosłownie zabrał po wszystkim ambulans. Tak mu rozwaliłem kolano. Trafiłem go elegancko, że aż mu się w drugą stronę wygięło.

Do tego pojedynku Łukasz sporo zaryzykował, bo nie tylko wziął wyzwanie na ostatnią chwilę, ale poświęcił również pracę. W tym przypadku jednak, karma okazała się łaskawa:

Wracałem w nocy prosto po walce przez 5 godzin i jechałem na wywiad o pracę. Rzuciłem poprzednią pracę specjalnie do tego pojedynku, bo nie chcieli mi dać wolnego. Powiedziałem sobie „pieprzę to, spróbuję”. Oczywiście, że się udało z nową pracą.

Podziel się ze znajomymi
  • 12
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x