Marcin Held liczy na udaną restrukturyzację ACB i walkę jeszcze w tym roku

31 Lipiec 2018
0
Marcin Held liczy na udaną restrukturyzację ACB i walkę jeszcze w tym roku
foto.: acbmma.com

Z deszczu pod rynnę, tak w skrócie można by opisać bieżącą sytuację Marcina Helda (24-7), który nie skorzystał z odwleczonej ale przyrzeczonej mu opcji przedłużenia kontraktu UFC i przeszedł w marcu do ACB, gdzie zagwarantowano mu solidną porcję pojedynków. Wszystko szło zgodnie z planem, a reprezentant Tychów szybko wygrał swój debiut ACB w Australii, by za chwilę trafił na pierwsze, solidne kłopoty finansowo organizacyjne.

Po wczorajszym, oficjalnym oświadczeniu organizacji, ta obiecała wyciągnąć wnioski, zrestrukturyzować swoje szeregi i pchać dalej wózek zwany MMA. W krótkiej rozmowie z zawodnikiem, ten zachowuje póki co spokój, ale nie ukrywa że liczy na angaż jeszcze w tym roku:

Szczęście mi nie dopisuje. Zapewniono mnie jednak żebym się nie martwił, gdyż robią w ACB restrukturyzację. Póki co niewiele mogę zrobić. Mam nadzieję, że stoczę kolejny pojedynek jeszcze w tym w roku. Wszystko wyjaśni się w przeciągu miesiąca i przekonamy się czy dalej będą organizowali gale.

Z tym pojedynkiem na 2018, chyba nie będzie tak łatwo. Bo kolejka będzie na pewno bardzo długa, a miejsca zdecydowanie za mało. Z wspomnianego oświadczenia organizacji wynika, że gal ACB do końca roku zobaczymy tylko dwie. Nie byliśmy sami w tej interpretacji:

Też tak to odebrałem, ale mam nadzieję że mi się uda. W przyszłym roku mają wprowadzić nowy plan. Zmienią dotychczasową politykę i postawią na bardziej jakościowe show. Bellator też kiedyś robił gale co tydzień, a później było ich mniej.

Marcin jest obecnie po dwóch zwycięstwach w MMA i kilku wygranych Super Fightach grapplingowych z jego udziałem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o