Michał Wiencek przed Oktagon 7: „Rekord Davida Kozmy nie robi na mnie wrażenia.”

25 lipiec 2018
0
Michał Wiencek przed Oktagon 7: „Rekord Davida Kozmy nie robi na mnie wrażenia.”
foto.: acbmma.com

Team Michała Wiencka (9-5) wydaje się zachowywać duży spokój przed starciem z Dawidem Kozmą (21-10) i ten sam stan umysłu podziela bielski fighter, który w rozmowie z naszym portalem nie był pod specjalnym wrażeniem sporego doświadczenia zaledwie 25-letniego rywala z którym zawalczy w Pradze na Oktagon 7:

Czech ma dużo walk, ale z tego co mi wiadomo Czesi mają mocno ponabijane rekordy, bo biorą walki z kim się da. Łapią każdą okazję i walczą bardzo często. Dlatego rekord nie musi o nim świadczyć, bo z tych 31 walk ma aż 10 przegranych. Nie rusza mnie wiec jego rekord i nie robi on na mnie wrażenia, bo ja ze swoimi 14 pojedynkami najwyżej jednego rywala miałem z łapanki. Reszta była solidna, miałem też kilka walk wieczoru, a to jest różnica.

Michał nie musi być pod wrażeniem osiągnięć oponenta, ale nie oznacza to oczywiście, że zlekceważy sobotnie wyzwanie:

Jedyna walka jaką oglądałem w jego wykonaniu, to wygrana z Rafałem Lewonem, który jest dobrym zapaśnikiem i wydawało się, że będzie lepszy od Kozmy w tej płaszczyźnie. Więcej pojedynków nie oglądałem, bo zostawiam to swojemu trenerowi Damianowi Herczykowi. David jest w każdym razie zawodnikiem, który walczy schematycznie poprawnie w każdej płaszczyźnie. Ma również dużo luk i jest miejsce na błąd w jego grze.

Kozma jest aktualnie po dwóch wygranych z rzędu, a Wiencek wraca po mocnej przegranej na ACB 79, gdzie „zderzył się ze ścianą” w pierwszej rundzie pojedynku. Od stycznia upłynęło jednak sporo czasu, by poprawił błędy i odzyskał pewność siebie:

Z Kushagovem było jak było i nie chcę się z tego jakoś głupio tłumaczyć. To się czasami zdarza w tym sporcie, że odbijesz się od kogoś. Czasami bywają nokauty po 10 sekundach i ciężko zweryfikować dlaczego coś miało taki a nie inny przebieg. Trenuję MMA od 7 lat, mój rywal trenuje MMA i zapasy jeszcze dłużej. Po wszystkim potrzebowałem trochę czasu, ale minęło już od stycznia dużo czasu i jestem gotowy na kolejny pojedynek. Nie myślę o przegranej, idę dalej i nie będę czuł presji, że mogę przegrać ponownie. Podchodzę do tego na luzie.

Pojedynek Michała Wiencka na karcie walk w Pradze, jest trzeci od góry.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x