One Championship: Udany powrót Renzo Gracie po 8 latach i krwawe zwycięstwo Aokiego

27 Lipiec 2018
0
One Championship: Udany powrót Renzo Gracie po 8 latach i krwawe zwycięstwo Aokiego
foto.: youtube.com

Wypełniona hala w Manili na Filipinach, mogła oglądać udany powrót weterana ringów i klatek – Renzo Gracie (14-7-1), który zmierzył się z innym weteranem – Yuki Kondo (59-35-9) ma One Championship: „Reign of Kings”. 51-letni Brazylijczyk udowodnił, że wiek nie jest przeszkodą i zadusił swojego rywala w 2 rundzie pojedynku.

Walka nie należała na początku do najbardziej ekscytujących, dlatego w pewnym momencie musiał wkroczyć sędzia, który napierał aby obaj zawodnicy byli bardziej ofensywni w swej grze. Gdy to nie pomogło, obaj zostali otrzymali upomnienia w postaci żółtej kartki.

W drugiej odsłonie Renzo zaczął mówić do Kondo, by po minucie zanurkował do jednej nogi i po krótkiej szamotaninie sprowadził walkę do parteru, gdzie od razu zaszedł Yuki’ego za plecy. Tam zrobił to co rodzina Gracie robi najlepiej i poddał duszeniem ledwo przytomnego Japończyka, który zdążył jeszcze odklepać.

https://twitter.com/Jolassanda/status/1022853509195223043

Szczęśliwy Renzo skomentował:

Przed walką mówiłem tym, którzy mówili mi co mam robić „zamknijcie usta, zrelaksujcie się i oglądajcie.” Mówiłem, że zleję mu tyłek i szybko go skończę. Pierwsza runda była na wyczucie, bo wiedziałem że Yuki uderza mocno. Wiedziałem również dokładnie jak broni obaleń, dlatego wyhaczyłem mu nogę i obaliłem, po czym zrobiłem to co moja rodzina robi od ponad 100 lat, czyli dusimy wszystkich na około. Muszę uczyć młodą generację, że szybkości nabierasz tak naprawdę dopiero gdy już przejdziesz górę. 51 lat… Jeżeli wierzysz, że jesteś stary to pewnie jesteś stary. Jeżeli wierzysz, że jesteś młodym dzieciakiem takim jak ja, właśnie to dostaniesz w zamian.

Na tej samej gali chwilę później, wystąpił utalentowany Aoki Shinya (41-8), który szybko obalił mniej doświadczonego Shannona Wiratchai (9-3) z Tajlandii, by w krwawym stylu porozcinać twarz swojego rywala łokciami, cały czas kontrolując go z dosiadu.

https://twitter.com/Jolassanda/status/1022857881031458816

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o